Bez párty stanů a zahradních lehátek si svou dovolenou pořádně neužijete

V zahradě trávíme spoustu času, a proto ji věnujeme mimořádnou pozornost. Krášlí naše domovy stylové a velice praktické zahradní párty stany. Jde o jedinečný prvek mnohostranně využitelný. V posledních letech se kromě párty stanů stal velmi módním prvkem zahradního designu proutěný nábytek. Tradičním materiálem pro proutěný nábytek jsou vrbové tyče nebo ratanové. V posledních letech se však staly pro uživatele zajímavější výrobky z tzv. "umělého ratanu" - syntetických plastových nití. Vzhledem se plastový proutěný nábytek příliš neliší od přírodního ratanu, ale je mnohem více odolný a co je nejdůležitější, nezpůsobí významné poškození rodinného rozpočtu.

S kovovými zahradními lehátky podtrhnete design zahrady

Kovový zahradní nábytek je nejdražší ze všech. Bez kovových zahradních lehátek není kovaná zahradní sestava úplná. Kované otevřené stoly, lavičky, židle jsou odolné a schopné odolat jakýmkoli změnám počasí. Navíc ušlechtilý vzhled kovu dává místu zvláštní, elitní ráz. Často je tento nábytek vyroben výhradně z kovu, zejména v případě židlí, křesel a lehátek. Je lepší, když jsou sedadla vyrobena z teplého dřeva než z chladného kovu - to je zdravější a pohodlnější. Trh nabízí, co se materiálu u zahradního nábytku týká kombinace kov/proutí, kov/dřevo nebo si můžete pořídit textilní sedáky. Zajímavé jsou zahradní lehátka z děrovaného kovu.

Pohodlí v zahradě se zahradními lehátky

Nedávno se objevil příjemný trend: zahradní nábytek se stal nejen krásným a nenáročným, ale i velmi pohodlným. Konstrukce zahradního nábytku jsou neustále zlepšovány z hlediska ergonomie. Zakřivené povrchy umožňují, aby člověk nejen seděl na židli nebo na lavičce, ale také plně relaxoval v zahradě a užíval si čerstvého vzduchu. Opalování na zahradním lehátku s měkkou poduškou je obzvlášť příjemné. Jak si správně vybrat zahradní lehátko!

Publikováno: 21. 05. 2018 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Dekorace a zařízení

Autor: Lucie Vrána