Jak ušetřit na bytovém textilu? Naučte se, podle čeho hledat ty správné kousky

Jak si pořídit všechen bytový textil a ještě na tom ušetřit? Pomohou vám následující praktické tipy, které vás provedou jednotlivými parametry. Díky tomu dokážete maximálně zúžit nabídku na takové kousky, které se vám líbí, a následně je zakoupit v obchodě, kde je nejvýhodnější cena. Tak se do toho pojďme pustit.

Správné rozměry jsou naprosto klíčové

Pro záclony nebo závěsy na okna platí, že je potřeba vybrat ty správné rozměry. Při měření nezapomeňte na rezervu pro uchycení. Také zvažte, jestli budou záclony splývat až po spodní část okna, nebo budou končit například v polovině. Práci vám mohou ušetřit hotové záclony, které jsou rovnou připravené pro zavěšení.

Vyberte si dobrý materiál

Šetřit na bytovém textilu za cenu pořízení kousků s příliš nízkou kvalitou materiálu rozhodně není to správné řešení. Klíčové je totiž najít ideální poměr ceny a výkonu. V případě povlečení se zaměřte na co největší obsah bavlny. U závěsů či jiného bytového textilu můžete sledovat gramáž látky. Důležité je také kvalitní provedení z pohledu barev, protože musí odolat mnohdy i častému praní a stále si zachovat svůj vzhled a barvy.

Dejte si záležet s volbou designu

Hlavním úkolem bytového textilu je především dekorace. Z toho důvodu je důležité pečlivě postupovat při volbě designu. Nakupujte pro každou místnost zvlášť, ať můžete jednotlivé kousky co nejlépe sladit. Například hotové voálové záclony jsou poměrně výrazné, takže je naprosto klíčové zvolit ten nejlepší model.

Hledejte ty nejlepší nabídky na internetu

Poslední rada se bude líbit všem, kteří neradi chodí po kamenných obchodech. Velkou část výběru totiž bez problémů zvládnete z pohodlí domova. Stačí si podle konkrétních parametrů zúžit nabídku a zakoupit nejvýhodnější kousek. Pomoci mohou i nejrůznější srovnávače cen nebo využívání slevových kupónů. Když se v tom naučíte chodit, můžete tímto způsobem ušetřit stovky až tisíce korun.

Publikováno: 17. 03. 2022

Kategorie: Interiér

Autor: Lucie Vrána