Jak zajistit odvod odpadní vody? Není nad betonový septik!

Odtok odpadní vody je vážné téma a rozhodně byste neměli podceňovat výběr jímky. Chcete-li mít jistotu naprosto bezproblémového provozu, vsaďte na výhody betonové žumpy. Vynikající vlastnosti daného materiálu a cenová dostupnost systému činí z této varianty jasnou volbu pro každého, kdo si nechce v souvislosti s odvodem odpadu přidělávat zbytečné starosti.

Proč si vybrat právě betonovou jímku?

Odolné betonové septiky nabízí množství výhod, z nichž k těm nejpodstatnějším patří snadná a časově nenáročná instalace, ale také variabilita objemu. Za pozornost stojí i nadprůměrná odolnost betonu vůči zevním tlakům. Konstrukce je poměrně těžká a nemůže dojít k tomu, že by žumpa vyplavala kvůli většímu množství podzemní vody. Betonové konstrukce jsou pro zákazníky zajímavé také příznivou cenou. S ohledem na zmíněnou variabilitu si lze vybrat nádrž s potřebným objemem a případně propojit více nádrží tak, aby bylo dosaženo ještě většího objemu. Sekundárně se mohou betonové jímky využívat k zadržování dešťové vody či jako sklepní prostory.

Kde seženete certifikované betonové jímky v prvotřídní kvalitě?

Prodejců betonových jímek je na českém trhu poměrně dost, ale ne všichni nabízí produkty v odpovídající kvalitě. Dobrému jménu se těší například výrobce DAZIbetón, který svou nabídku prezentuje na dobrezumpy.cz. Najdete v ní jímky o velikosti od 4 m3 po 12m3 (v případě potřeby lze jednotlivé žumpy propojit). Český výrobce používá vysoce kvalitní certifikovaný vibrovaný beton a pro výztuž kostry používá 8 - 10 mm silnou betonářskou ocel, která je velmi pevná a má dlouhou životnost. DAZIbetón zajišťuje také dopravu a instalaci, a to bez ohledu na lokalitu. Na své si tak přijdou zájemci o kvalitní betonové jímky Praha i v ostatních částech České republiky. Pro dodavatele nepředstavuje problém ani montáž ve stížených podmínkách.

Publikováno: 13. 06. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána

Tagy: betonová žumpa | betonový septik