Betonové žumpy k chatám, chalupám i rodinným domům

V současné době je kanalizace běžně dostupná v zastavěných oblastech, nicméně v odlehlých místech stále ještě chybí, a proto je potřeba zaměřit se na alternativní řešení. Velice oblíbené a zároveň i žádané jsou v tomto ohledu betonové žumpy, které slouží k zachycování odpadních vod. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při výběru a na koho se obrátit. Setkáte se s různými termíny. Betonové žumpy jsou odlišné od septiků, protože žumpa jako taková je v podstatě bezodtoková nádrž s jednou, maximálně dvěma komorami. Septik však disponuje více komorami a částečně odpadní vodu čistí, kdežto betonová jímka nikoliv.

Betonové žumpy jsou odizolované a vodotěsné

U betonové žumpy se předpokládá, že je vodotěsná, protože je důležité, aby z ní neunikaly splašky do okolního prostředí. Betonová nádrž se nenapojuje na čističku odpadních vod, ale jednou za čas se vyváží fekálním vozem do městské čistírny odpadních vod. Při umisťování žumpy myslete tedy na to, aby se k ní fekální vůz dostal. Při výběru jednokomorové betonové žumpy dbejte na to, kolik osob většinou danou nemovitost obývá, protože podle toho zvolíte vhodný objem. Od velikosti se odvíjí i pořizovací cena zařízení.

 Žumpy – STAV s.r.o. je specialista na jímky

Jestliže hledáte společnost, od které byste si mohli objednat betonové žumpy, stačí se podívat do pestrého produktového portfolia společnosti Žumpy – STAV s.r.o. Jedná se o specialistu na betonové jímky, který nabízí jednokomorové i dvoukomorové provedení. Objednat si u dané společnosti můžete i nádrže na dešťovou vodu a příslušenství pro žumpy. Sortiment je opravdu pestrý. Pokud si nevíte rady s výběrem konkrétního řešení, můžete kontaktovat personál telefonicky či e-mailem. K dispozici je i online cenová kalkulace.

Publikováno: 16. 03. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána