Využíváte na Vánoce dekorativní LED řetězy?

Také obdivujete každoročně vánoční výzdobu? Nezůstávejte pozadu a zapojte se letos také. Tak například dekorativní LED řetězy - jednoduché a cenově dostupné řešení, díky kterému můžou být letošní Vánoce i pro vás zase o něco zajímavějšími. Zajímáte-li se o tuto alternativu, určitě doporučujeme přečíst následující řádky!

Dekorativní LED řetězy vám zpříjemní sváteční atmosféru

Patříte také mezi ty, kteří využívají na Vánoce dekorativní LED řetězy? Pokud ještě ne, zkuste změnit názor a prohlédnout si jejich nabídku, která s příchodem chladného počasí opanuje obchody. Ostatně využití dekorativních LED řetězů není čistě vánoční záležitostí. Klidně si jimi můžete vyzdobit byt, když slavíte narozeniny vašich dětí, nebo je použít ozdobu zahrady při pořádání párty či grilování pro přátele. Fantazii se při použití dekorativních LED řetězů nekladou vůbec žádné meze. Dokonce je můžete používat místo klasického svícení lampami ve vašem obydlí. Je však pravdou, že pokud je použijete na výzdobu domu v období Vánoc, docílíte asi nejhezčí atmosféru. LED řetězy ve spojení se zimní náladou patří prostě nerozlučně k sobě.

LED osvětlení se hodí i na párty

Při pořádání akcí a párty zkuste vyzdobit prostředí s pomocí LED řetězu v provedení multicolor s čirými baňatými LED žárovkami, které jsou vysoce úsporné oproti běžný žárovkám. Nemusíte se proto bát svítit jimi po dlouhé hodiny během pořádání oslavy. Takový řetěz bývá současně vybavený také dlouhým přívodním kabelem o délce několika metrů, abyste pohodlně dosáhli na zásuvku s elektrickým proudem. Dlouhá výdrž LED řetězů potěší každého jejich uživatele. Životnost LED žárovek se počítá na tisíce hodin, některé dosahují dokonce až 50 000 hodin. Toto závratné číslo vás nenechá na pochybách, že vám LED řetěz bude dobře sloužit po opravdu dlouhou dobu. Kromě toho bývá toto LED osvětlení vybavené časovačem, abyste si mohli nastavit způsob svícení, který vám nejvíce vyhovuje.

Výhody světelné dekorace

Výhodu LED dekorací je mimo jiné také to, že díky LED technologii nepřestane svítit ani tehdy, když se některá žárovka rozbije. Je-li řetěz vybavený krytím IP 44 nebo IP 65, můžete ho bez obav použít i venku. Umí totiž odolávat díky izolaci i působení vody. Řetěz s krytím v hodnotě pouze IP 20 nainstalujte jen v domácím prostředí, v kanceláři či komerčních prostorech - ven se však vůbec nehodí. Jeho použitím v exteriéru byste si zadělali na budoucí problémy - asi nikdo nestojí o zkrat a následný možný požár. Řešit pak takovou situaci není nic příjemného.

Instalace světelných dekorací

Jestli si marně lámete hlavu, čím světelnou dekoraci v podobě LED řetězu připevníte na místo určení, rada je poměrně snadná. Navštivte některý z hobby marketů, kde jsou k dispozici různé nalepovací háčky nebo elektrikářské pásky, s jejich pomocí bude instalace světelného LED řetězu záležitostí na jedno odpoledne. A zvládne ji rychle a snadno i méně zručný domácí kutil.

Široké spektrum využití

Barevná nebo bílá LED světla opravdu nejsou určená pouze na Vánoce. S jejich pomocí vykouzlíte na vaší zahradě kouzelnou letní atmosféru jako v nějakém romantickém filmu. Stačí jen na patřičné místo umístit LED řetěz a můžete se kochat. Vaše zahradní oslava bude mít ihned jiný rozměr, který ocení i pozvaní hosté. S pomocí světelných LED světelných kabelů dodáte optimismus i tomu nejdepresivějšímu místu. Jsou schopné oživit každý kout svým zářivým světlem. Chcete dodat pohodovou atmosféru vaší terase u domu? Tak se nebojte ozdobit ji světelným řetězem s LED diodami. Jejich zář bude svítit do okolí podle toho, jaký typ světla zvolíte. Krásně a romanticky vypadá teple bílá barva, která působí intimněji než zářivě studená bílá. Na dětskou oslavu spíše volte asi vícebarevné provedení LED řetězů. Děti mají rády veselé a pestré barvy.

Vánoce se bez pořádné výzdoby neobejdou

Nejčastěji však asi budete světelné řetězy používat v čase Vánoc, když je krajina potažena tmou a ve světle LED diod se jiskří čerstvě napadaný sníh. To je pak ta pravá vánoční atmosféra, na kterou všichni čekáme. Kouzlo svátečních dnů můžete tedy podpořit výzdobou svého bytu nebo rodinného domu za pomoci dekorativních LED řetězů. Zajímavě se vyjímají na zábradlí balkonu, bez povšimnutí nezůstanou nad vchodem do domu a zářit do celého okolí budou z obvodu střechy. Použít je však můžete také k ozdobení rostlého stromu na zahradě, na něhož bude hezký pohled z příjemného tepla místnosti skrze okno. Pochopitelně, že dekorativními LED řetězy lze v období Vánoc ozdobit také interiér vašeho bytu, pokud nemáte k dispozici žádné venkovní prostory, a přesto to chcete mít doma hezky vánočně připravené. Kromě vánočního stromku ve stojanu lze jimi vyzdobit okenní parapet nebo okolí okna za použití nalepovacích háčků z hobby marketu. Svou fantazii můžete nasměrovat různě a záleží jen na vás, co se vám bude líbit nazdobit. Už jste se rozhodli, jaký dekorativní světelný řetěz vyberete? Nemáte-li v tom ještě jasno, stačí si prohlédnout nabídku kamenných prodejen a katalogy internetových obchodů a vybírat to pravé osvětlení do vašeho obydlí. Nebojte se být originální a ozdobte si příjemně prostory vašeho bydlení!

Publikováno: 11. 09. 2018

Kategorie: Dekorace a zařízení

Autor: Lucie Vrána

Tagy: LED osvětlení | světelné LED řetězy