Ratanový nábytek do obývacího pokoje i na balkon a péče o něj

Ratan je velmi oblíbený materiál, který se využívá pro výrobu nábytku a není se čemu divit. Je lehký, hodící se do mnoha stylů, jako je například boho, retro, vintage, dokonce jím dokážete vnést kus exotiky do obývacího pokoje, pokud jej obklopíte květinami. Nešlápnete s ním vedle ani v případě, chcete-li jej umístit do čtecího koutku, protože díky širokému výběru podsedáků dokáže být například takový papasan velmi pohodlným a útulným místem k odpočinku.

Ratanový nábytek do obývacího pokoje

Pokud chcete do obývacího pokoje vnést trochu stylu a přírody zároveň, ratanový nábytek je tím pravým ořechovým. Ať už zvolíte pohodlné ratanové křeslo nebo ratanový stolek, který navíc můžete opatřit skleněnou deskou, abyste na něj bez obav z převrhnutí mohli pokládat šálek čaje nebo skleničky, bude tento nábytek vypadat v interiéru dobře. Ratanové křeslo můžete navíc opatřit pohodlným podsedákem, který je na výběr v mnoha barvách. Jestliže ladíte svou domácnost do konkrétních barevných tónů, padne tam jako ulité.

Pohodlí na terase nebo v zimní zahradě

Křesla, papasany a stolky využijete nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Dbejte pouze na to, abyste je nevystavovali přímému slunečnímu svitu a nepříznivým povětrnostním podmínkám, které by ratanový nábytek mohly poškodit. Posezení můžete nakonec ještě obohatit o ratanové květináče, pomocí kterých na balkon nebo terasu vnesete kus zeleně.

Péče o ratanový nábytek

Umělý i přírodní ratan je potřebné pro udržení čistoty otírat vlhčenými ubrousky, v případě přírodního ratanu je vhodné se čas od času zbavovat prachu. Přírodní ratanový nábytek nikdy neponechávejte na mrazu, přímém slunci ani dešti. TIP na závěr: Dbejte na pečlivost vazby. Jestliže je hustě proplétaná a tvoří pevný povrch, bude lépe odolávat rozličným povětrnostním podmínkám a také mechanickému poškození.

Publikováno: 25. 10. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána