Proč koncové měrky nesmí chybět v žádné dílně?

Koncové měrky jsou skvělou pomůckou a nedílnou součástí přesného strojírenství, bez které se jen tak neobejdete. Výrobci měrky dodávají převážně v sadách a přesnost těchto nástrojů se udává až 0,001 mm. Vyrábějí se z materiálů jako ocel, případně keramika v podobě hranolů nebo destiček. Proč by právě koncové měrky neměly chybět v žádné dílně? Především díky svému všestrannému využití, dokáží eliminovat zmetky, výsledek práce je o poznání přesnější, a navíc šetří náklady. Pokud uvažujete o zakoupení tohoto užitečného nástroje, tak vám v našem článku poradíme, na koho se nejlépe obrátit. Společnost Michovský-TOOLS se specializuje právě na kalibry a měřidla, a ve svém oboru patří mezi opravdové experty, s širokou nabídkou zboží a produktů. Firma nabízí jak kontrolní kalibry kompatibilní se všemi typy závitů, ale také hloubkoměry nebo například koncové měrky.

Dva druhy materiálů koncových měrek

Jak už jsme výše zmínili, koncové destičky jsou ocelové nebo keramické. Jakou variantu tedy zvolit? Ocel nebo keramika? V případě, že v prostředí může nastat zanesení a opotřebení měrky otěrem, zvolte raději druhou variantu, keramická měrka je totiž daleko více odolná proti otěru než ocelová měrka, konkrétně až desetkrát odolnější. Michovský-TOOLS distribuuje měrky podle DIN 3650, které nabízí ve dvou třídách přesnosti, ty jsou nula a jedna. Pro zákazníky existuje více možností zakoupení koncových měrek, a to především v sadě, ovšem v případě zájmu klienta je lze zakoupit i jednotlivě. Vhodný typ najdete na meridla.cz - koncové měrky.

Specialistou na měřidla a kalibry je Michovský-TOOLS

Společnost Michovský-TOOLS se pohybuje ve svém oboru více než dvacet let, což je záruka kvalitních produktů a výrobků. Veškeré zboží v nabídce má skladem, tudíž čekání na dodávku nástrojů bude o poznání kratší. Odeslání objednávky se obvykle uskuteční do 24 hodin. V širokém produktovém portfoliu naleznete jak posuvná měřítka, úhloměry, úchylkoměry, hloubkoměry, tak i válečkové měrky, koncové měrky, výborné svěráky a výškoměry. Zakoupit je můžete na meridla.cz.

Publikováno: 26. 08. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána