Jak uspořádat perfektní zahradní party?

Zahrada k oslavám všeho druhu přímo vybízí. Pokud ji máte, měli byste ji čas od času využít i jinak než na praktické účely. Pozvěte své nejbližší a uspořádejte pro ně nezapomenutelnou party, na které se pobaví jako nikdy předtím. A vezměte si k srdci následující tipy – předejdete díky nim případným problémům a zajistíte hladký průběh akce.

Volné stolování jako jasná volba

Budete jídlo servírovat u společného stolu, nebo dáte hostům volnost? O způsobu stolování byste se měli rozhodnout ještě před tím, než se pustíte do příprav. V případě společné tabule budete potřebovat zasedací pořádek a jídelníček. Z organizačních i společenských důvodů nejde o dobrou volbu – hosté se budou muset dostavit ve stejný čas a nemusí se jim zamlouvat to, kde je posadíte. Volné stolování neboli švédský stůl je ve všech ohledech lepší. Jednoduše dáte občerstvení na stoly a hosté se obslouží sami. Je to výhodnější i pro vás, protože nebudete ztrácet čas neustálým servírováním.

Ochrana proti rozmarům počasí

Bez ohledu na to, zda je doba konání v létě či jindy v průběhu roku, byste se neměli spoléhat na předpověď počasí. Před větrem, ostrými slunečními paprsky či nečekanou sprškou hosty ochrání zahradní party stany. Pokud stan nemáte, pomůže vám půjčovna party stanů, kde seženete menší nůžkovou variantu i velké konstrukce pro větší počet lidí. Bohatý výběr a dobré ceny najdete na www.azrent.cz.

Dekorace, osvětlení a oblečení

Chcete-li, aby se vaše party odlišila od ostatních akcí, které jste již uspořádali v minulosti, nepodceňujte význam detailů. Zvolte určité téma a podle toho ozdobte zahradu či party stany vhodnými dekoracemi. Zároveň můžete hostům navrhnout oblečení v určitém stylu. Když se společně sejdou mafiáni, pohádkové postavy nebo třeba hippies, o legraci nebude nouze.

Publikováno: 02. 11. 2017

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána

Tagy: jak uspořádat zahradní party | party na zahradě | zahradní party