Velký úložný box na zahradu vyřeší problémy se skladováním

Věčně se Vám povaluje spousta maličkostí okolo Vašeho zahradního posezení na terase a Vy nevíte, co s nimi? Je samozřejmě možné je neustále přenášet do interiéru a zase zpět, ale mnohem efektivnější a praktičtější je pořídit si zahradní úložný box, do kterého můžete uložit jídelní soupravy, polstry, hračky, sportovní vybavení, případně i zahradní nářadí apod. Tyto boxy mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů a určitě se nemusí jednat o nevzhlednou bednu, která bude hyzdit Vaši zahradu, ale naopak se mohou velmi dobře designově doplňovat například se zahradním nábytkem.

Druhy typů a materiálů zahradních úložných boxů

Na trhu lze dnes najít úložné boxy z přírodních materiálů (především dřevo), tak i z uměle vytvořených materiálů (plast, umělý ratan). Před nákupem určitého typu boxu je vhodné zamyslet se nad momentálním řešením terasy a zahradního nábytku. Pokud máte terasu a její okolí řešenou především z přírodních materiálů, pak bude velký dřevěný úložný box zajisté vhodnější volbou. Ale je nutno počítat s občasnou nutnou údržbou ve formě obnovování ochrany dřeva před povětrnostními vlivy. V případě dřevěného boxu lze jedině doporučit vybírat modely z teaku, nebo jiného tvrdého tropického dřeva, které je odolnější vůči počasí a jeho materiál chřadne jen velmi pomalu. U dřevěných zahradních boxů ale pamatujte na jednu vlastnost- naprostá většina z nich není zcela voděodolná na rozdíl od celoplastových modelů.

Co by měl box na zahradu, nebo terasu splňovat?

Před samotným pořízením úložného boxu si promyslete, jak velké věci do něj budete chtít umisťovat- podle toho byste měli vybírat mechanismus otevírání víka (bude možno víko dostatečně otevřít?), případně volit modely s velkými předními dveřmi. Uložení věcí Vám usnadní podpěry víka, které jej drží v otevřené poloze- ale pozor, tyto podpěry nemají všechny boxy. Pokud nemáte oplocenou a uzamčenou zahradu, pak určitě vybírejte box, který je uzamykatelný (uzamykání je nejčastěji řešeno klasickým visacím zámkem, ale jsou i jiné možnosti). V takovém případě box nenechávejte jen tak volně ležet, ale přišroubujte jej pevně k podlaze.

Publikováno: 03. 09. 2017

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána

Tagy: box na zahradu | úložný box na zahradu | zahradní box