Vaše plochá střecha volá po rekonstrukci? Zateplete ji a oblečte do zelena

Pořídili jste si starší rodinný dům s plochou střechou, jejíž hydroizolace volá po výměně, případně se vyskytl jiný problém, který lze vyřešit pouze rekonstrukcí? Zbytečně ji neodkládejte, protože pokud do objektu proniká voda, původně malý problém vám brzy přeroste přes hlavu. A když už budete rekonstruovat, zvažte i zateplení či případnou proměnu klasické střechy na zelenou.

Rekonstrukce raději s profesionály

Rekonstrukce střechy musí proběhnout v souladu s doporučenými technologickými postupy. Samozřejmostí je také použití kvalitních materiálů s odpovídajícími vlastnostmi. Bez předchozích zkušeností byste se proto do stavebních úprav neměli pouštět – hrozí, že uděláte více škody než užitku a ve výsledku budete muset zavolat odborníky tak či tak. Profesionálové si objekt prohlédnou, v případě potřeby vypracují projektovou a prováděcí dokumentaci a po odsouhlasení realizují rekonstrukci.

Proč si nechat střechu zateplit?

Plochá střecha umožňuje maximální využití prostoru pod ní. Nevhodně zvolené materiály však nemusí zajistit optimální tepelnou izolaci a ve výsledku přes střechu uniká většina tepla. Zateplením ploché střechy lze efektivně minimalizovat tepelné ztráty a rychleji dosáhnout tepelné pohody. Ačkoliv jde o nezanedbatelnou investici, poměrně brzy se vrátí formou úspory za energie.

Co je zelená střecha?

Zmínili jsme transformaci běžné ploché střecha na zeleno. Co přesně máme na mysli? Zelené střechy představují jednu z variant přitížených krytin. V tomto případě je přitěžující vrstvou vegetace. V praxi se rozlišují dva základní typy zelených střech: extenzivní a intenzivní. Výhodou daného řešení není pouze atraktivní estetický efekt, ale také ochrana interiéru objektu před hlukem a přehříváním. Chcete se o rekonstrukci, zateplení a realizaci zelené ploché střechy dozvědět více? Na konkrétní dotazy vám rádi odpoví specialisté z AHF STAVBY. Další informace najdete na ahf.cz.

Publikováno: 15. 02. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Lucie Vrána