Interiérové dveře umí měnit styl bydlení

Dejte svému bydlení přesně ten styl, který se vám zamlouvá. Se změnou však musíte začít u interiérových dveří. Jejich design umí naši snahu i vytoužený styl bydlení zcela zničit. Pojďte si vybrat správně. Co na tom, že bydlíme v panelákovém bytě. Pokud z něj chcete vykouzlit bydlení v provence stylu, směle do toho. Staré panelákové interiérové dveře však pro něj rozhodně nejsou to pravé. Vsaďte na interiérové dveře z masivu. Můžete je nechat v přírodním vzhledu, nebo je třeba patinovat tzv. křídovými barvami. Krásné budou i s pastelovou lazurou. Líbí se vám lofty, industriální styl či různé vintage prvky v interiéru? Zkuste některé dveře vyřešit jako posuvné po zdi s krásným kovaným posuvným systémem. Nejsou sice tak praktické, jako ty do zdi, na druhou stranu však vypadají velice efektně, neřešíte žádné stavební úpravy a k systému lze koupit rovnou i nádherné posuvné loftové dveře.

Dveře mění interiér

Bydlení měníme nejen od podlahy, ale i od dveří. Bez vhodného výběru jejich stylu, materiálu a barvy se nám jen stěží podaří vykouzlit interiér ve stylu, po kterém toužíme. Možností pro výběr vhodných dveří je přitom skutečně nesčetně. Dveře do interiéru se vyrábí foliované, laminované, dřevěné (masivní), dýhované nebo lakované. Pro mnoho interiérů potřebujeme dvoukřídlé dveře. Často nám nezbývá z prostorových důvodů jiné řešení než použít skládací dveře. Ty však rozhodně nemusí být jen z nevzhledného plastu a najdete i velice vkusné řešení. Stále častěji se používají i celoskleněné dveře. Nemusí být jen z čirého skla. K dispozici jsou i se zajímavými grafickými potisky a s různým stupněm průhlednosti. Velkým hitem jsou skleněné dveře, které vypadají jako z betonu nebo napodobují povrch zdi.

Nechte dveře splynout se zdí

Nevíte, jaké dveře vybrat, či chcete zcela minimalistický interiér? Bezobložkové dveře dovedou zcela splynout se zdí. Rušivě nepůsobí žádná zárubeň. Pokud dveře navíc natřete stejně jak zeď, vytvoříte skutečně téměř neviditelné dveře ve zdi. Osadit se dají do zděné i SDK příčky.

Moderní dveře, které vydrží

Pro moderní interiér jsou oblíbené bílé lakované dveře. Hodí se k častému řešení oken, která jsou z bílého plastu. Navíc se obvykle skvěle kombinují s jakoukoliv podlahou. Vždy je lepší volit kontrast, než nedoladit různé dřevěné dekory plovoucí podlahy a dveří. Zajímavé řešení nabízí bílé dveře Miskant s kontrastními černými zasklívacími lištami. Pokud je doladíte s moderní černou klikou, vypadají skutečně velice půvabně. Podobně příjemný vzhled do celé řady typů interiérů nabízí i bílé dveře Nemézie. Tyto a další interiérové dveře si vyberete v e-shopu Rostadvere.cz. E-shop prodává interiérové dveře ERKADO a VILEN DOOR, vchodové dveře, shrnovací dveře, stavební pouzdra, zárubně, též dekorační panely a podlahy.

Publikováno: 19. 10. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Lucie Vrána