Aku vrtačka a její využití doma i na zahradě

Aku vrtačka patří mezi z nejužitečnější nástroje, které by měly být k dispozici v každé domácnosti a na zahradě. Tento bezdrátový nástroj umožňuje rychle a snadno vyvrtat díry do dřeva, kovu, betonu a dalších materiálů. Pokud aku vrtačku ještě nemáte, zvažte její pořízení, neboť vám ušetří spoustu času a práce.

Hlavně si vybrat správný typ

Aku vrtačka se dnes vyrábí v různých typech a velikostech, což znamená, že můžete vybírat z různých výkonů a funkcí. Pokud nástroj plánujete používat pouze pro lehké práce v domácnosti a na zahradě, můžete se rozhodnout pro menší model s nižším výkonem. A naopak - chystáte-li se pracovat s tvrdšími materiály jako beton a kov, preferujte model s vyšším výkonem a příklepem.

Pořízení tohoto základního nástroje není drahé - aku vrtačka cena vás příjemně překvapí i v případě dražších modelů.

Kde všude aku vrtačku využijete?

Jednou z nejčastějších aplikací aku vrtačky je vrtání děr do dřeva. Potřebujete-li vyvrtat díry do dřeva pro instalaci poliček, nástěnných dekorací nebo jiných věcí, usnadní vám práci. Pokud používáte správnou vrtačku a nastavení vrtáku, vyvrtáte díry rychle a snadno.

Aku vrtačka se také hodí pro vrtání děr do kovu. Rozhodnete-li se vrtat do kovových trubek nebo plechů, je důležité použít správný vrták a pracovat pomalu, aby se zabránilo poškození materiálu.

Dalším využitím aku vrtačky je vrtání děr do betonu a cihel. Budete-li chtít zavěsit police na zdi, neboť potřebujete vyvrtat otvory pro hmoždinky, aku vrtačka s příklepovou funkcí bude tím pravým ořechovým. Příklep umožňuje vrtačce procházet tvrdým betonem a cihlami.

Aku vrtačka se také používá pro řezání otvorů do plechových materiálů, jako jsou kovové plechy a trubky. S pomocí nástavce s ní vyříznete kruhový otvor pro instalaci ventilace, osvětlení nebo jiných prvků.

Hodí se i do garáže

Kromě práce v domácnosti a na zahradě se aku vrtačka také využívá při opravách auta. Pokud potřebujete vyvrtat díry do karoserie auta, případně odstranit šrouby nebo matice, měli byste ji mít po ruce.

Až si aku vrtačku pořídíte, nezapomeňte ji pravidelně čistit a udržovat. Je důležité vyměňovat baterie a vrtáky podle potřeby, aby byla zajištěna bezpečnost a optimální výkon nástroje.

Publikováno: 22. 03. 2023 / Aktualizováno: 25. 03. 2023

Kategorie: Zahradní náčiní a technika

Autor: Lucie Vrána