Dokonalou zahradu může mít každý. Nechte si ji udělat na míru

Sníte o krásné zahradě s perfektně upraveným trávníkem, okrasnými keři, ovocnými stromy a vším, co k ní patří? Chopte se rýče a pusťte se do díla. Že nevíte, jak začít a bojíte se, že zahradu nedokážete koncipovat tak, aby odpovídala vašim představám? Navíc nemáte čas na zahradničení, protože se musíte zabývat úplně jinými věcmi? Nevadí. Obraťte se na někoho, kdo pro vás zahradu navrhne, následně realizuje a v případě potřeby bude udržovat ve stoprocentním stavu.

Realizace dechberoucího exteriéru není jednoduchá

Vytvořit rajskou zahradu není snadné. Nestačí si nakoupit sazenice, hlínu, mulčovací kůru a další potřebné věci. Často je třeba výrazně upravit terén, což není dost dobře možné bez k tomu určené techniky. Navíc musíte přihlédnout k faktu, že některé rostliny a stromy nemohou být pospolu. Jinými slovy – cesta k ukázkové zahradě, jak ji znáte z obálek tematických časopisů, je poměrně trnitá. Bez patřičných znalostí a zkušeností je výsledek velmi nejistý. A právě v tomto směru je mnohem lepší spolupráce s odborníky, kteří budují zahrady na klíč.

Jak pracují profesionálové?

Jakým způsobem probíhá spolupráce se specialisty na návrhy a realizace zahrad? Zeptali jsme se týmu z firmy ZAHRADY TOPOL, která působí ve východních Čechách a v Praze. Na firmu se neobrací pouze zákazníci, kteří mají jasnou představu o budoucí podobě své zahrady. Většina si naopak nechá poradit a vypracovat návrh. Jakmile ho schválí, odborníci se pustí do realizace – upraví terén, zasadí zeleně a položí i travní koberce. Zákazníci s rukama založenýma za zády pozorují, jak jim před domem vzniká vysněná zahrada. Nedílnou součástí činnosti firmy ZAHRADY TOPOL je také údržba zahrady včetně kácení stromů, řezu okrasných a ovocných stromů a frézování pařezů. Tedy veškeré zahradnické práce pod jednou střechou. Ukázky realizací a další informace najdete na zahrady-topol.cz. Zároveň doporučujeme přehrát následující video: https://youtu.be/i6xzcfRM6FE

Publikováno: 23. 03. 2019

Kategorie: Pěstování a údržba

Autor: Lucie Vrána