Koberec, nebo šperk? Obojí!

Oblečte svou podlahu do opravdu luxusního hávu. Dopřejte jí luxus v podobě pravého orientálního koberce. Požitek, jejž dopřejete svým chodidlům, bude přímo nebeský.  Jak by měl vypadat moderní koberec do bytu? Příjemný na dotek, antialergenní a neotřelý na pohled? Tradiční perský koberec tyto požadavky splňuje na výbornou. Na podlaze se vyjímá jako šperk a chůze po něm navozuje pocity naprosté blaženosti. A především jej budete mít na doživotí. Tradiční a ručně vázaný perský koberec neshoří, nedají se do něj moli a ani jej hned tak neušpiníte. Věřte, že této investice nebudete litovat.

Vybíráme orientální koberec

Na základě jakých parametrů ale vybrat ten pravý? Toť otázka. Na trhu se totiž setkáte se spoustou druhů orientálních koberců. Na výběr máte koberce vlněné i hedvábné. Moderní koberce s nízkým i vysokým vlasem. Koberce íránské, turecké, afgánské, pákistánské či nepálské. Jaký tedy zvolit? Tuto otázku, respektive odpověď na ni si dobře promyslete. Zatímco při volbě barvy a vzoru koberce se zřejmě necháte vést svým osobním vkusem, jinými parametry byste se měli řídit při volbě materiálu.

Zaměřeno na materiál

Svůj koberec můžete vybírat podle země původu, délky vlasu a samozřejmě materiálu. Tím bývá hedvábí nebo vlna. Volbu materiálu doporučujeme podřídit místnosti, v níž se krytina bude nacházet. Vzhledem k tomu, že hedvábné koberce jsou celkově náročnější na údržbu, snažte se vyvarovat jejich umístění v místnostech s vysokými nároky na čištění, jako jsou předsíně, haly a jídelny. Zbavit se skvrny na hedvábném koberci není sice nemožné, ale také ne jednoduché. Na rozdíl od koberce vlněného, který se přeci jen čistí snadněji.

Perský koberec na míru? Žádný problém

Nejenom prodejem, ale i výrobou tradičních orientálních koberců se již pětadvacátým rokem zabývá renomovaná společnost Buchara, s.r.o. V jejím portfoliu se setkáte se širokou škálou koberců kusových, tkaných, hedvábných, s vysokým vlasem i běhounů. Ve svých dílnách vám vám ovšem profesionální tkalci vyrobí doslova jakýkoliv koberec na míru. Stačí zadat rozměr, motiv a chůze po koberci snů se ve vaší domácnosti stane realitou.

Publikováno: 19. 07. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Lucie Vrána