Jak pečovat o zahradní sestavy z eukalyptu?

Plánujete pořízení zahradní sestavy z eukalyptu, ale nejste si tímto materiálem jistí? Jak se o tento specifický zahradní nábytek z exotické dřeviny pečuje a jak se mu v našich klimatických podmínkách daří? V čem spočívají jeho výhody a kde ho pořídit?

Zahradní sestavy z eukalyptu

Zahradní židle z eukalyptu ale i stoly jsou velmi tvrdé a mimořádně odolné. Právě z těchto důvodů nevyžadují žádnou zvláštní pozornost. Pokud o nábytek nebudete nijak výrazně pečovat, změní postupem času a účinkem vlivu klimatických změn pouze svou barvu z medově hnědé na stříbrno šedou. Proměna je zcela přirozená a nemá na vlastnosti materiálu žádný vliv. I tak u nás většina lidí preferuje spíše medově hnědé zbarvení. Udržet si zahradní nábytek v tomto odstínu není až tak náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát, stačí mu věnovat trochu pozornosti.

Jak čistit a udržovat nábytek z eukalyptu

Zahradní lehátko z eukalyptu, ale i stoly, židle nebo celé sestavy je vhodné čistit a udržovat speciálně vytvořenými přípravky TEAK Cleaner a TEAK Protector, které dřevině zajistí tu nejlepší možnou ochranu.
  • TEAK Cleaner se používá pro snadné čištění povrchu.
  • TEAK Protector poskytuje nábytku dlouhodobou ochranu.
Přípravky jsou nehořlavé, nezanechávají na nábytku skvrny a navíc zabraňují vzniku plísně. Kdo by rád uchoval barvu nábytku v původním medově hnědém odstínu, měl by přípravek Protector používat častěji a od samého začátku.

Eukalyptový nábytek v zimě

Zahradní sestavy z eukalyptu jsou mimořádně odolné a mohou být bez jakéhokoliv rizika vystaveny celoročnímu působení klimatu. Zahradní nábytek tak nemusíte s příchodem zimy schovávat. Stačí se jen ujistit, že jsou veškeré spoje a šrouby dostatečně dotažené. Kdo bude chtít zahradní nábytek z eukalyptu uklidit, rozhodně se vyvarujte teplému místu a raději zvolte suchý a dostatečně odvětrávaný prostor - například garáž. Kvalitní zahradní sestavy a nábytek z eukalyptu nabízí na českém trhu TEXIM.

Publikováno: 19. 04. 2020

Kategorie: Dekorace a zařízení

Autor: Lucie Vrána