Sestrojte si nerezové zábradlí svépomocí

Pokud přemýšlíte nad moderním, elegantním, přitom však odolném zábradlí, nerezové komponenty jsou ideální volbou. Chcete si sestavit vlastní nerezové zábradlí přesně podle vašich představ? Výrazně tím ušetříte peníze, navíc budete mít pocit hrdosti a uspokojení z dobře odvedené práce.

Nerezová ocel jako taková je charakteristická svou odolností vůči korozi, dlouhou životností a působivým vzhledem. Stejně tak se snadno udržuje, a proto je ideální volbou pro zábradlí v interiéru i exteriéru. Stačí doplnit ještě dřevěné madlo a máte ve svém rodinném domě unikátní prvek.

Jak začít?

Prvně si ujasněte, jaký typ zábradlí vlastně chcete. Vybrat si můžete z lankového, prutového, ale i skleněného systému. Současný trh je rozmanitý a nabízí širokou škálu komponentů, díky nimž si můžete sestavit zábradlí přesně podle vašich představ.

Lankový systém nachází uplatnění tam, kde je kladen důraz na minimalismus. Prutová výplň poskytuje silnější a robustnější vzhled, skleněná se zase dokonale hodí do moderních interiérů s otevřeným půdorysem.

Montáž zábradlí

Pokud jste si vybrali konkrétní provedení, můžete začít s montáží. Určete si místo, kde se bude zábradlí nacházet. Připravte si všechny potřebné nástroje a komponenty. Postupujte podle pokynů pro montáž a dodržujte i bezpečnostní pokyny. Jakmile je zábradlí nainstalováno, ještě zkontrolujte jeho stabilitu a pevnost.

Nerezové zábradlí vyžaduje minimální údržbu. Stačí ho pravidelně čistit vlhkým hadříkem. Pro důkladnější čištění použijte neagresivní čisticí prostředek.

Podívejte se na nabídku produktů od KOVOINOX, kde najdete i pohony dvoukřídlých bran a další věci. V široké nabídce najdete i potřebné komponenty na sestrojení nerezového zábradlí, takže si můžete být jisti, že budete mít k dispozici vše, co potřebujete. Pokud si nejste jisti svými dovednostmi, neváhejte a obrate se na odborníka nebo sledujte instruktážní videa online.

Publikováno: 28. 09. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Anežka Vráblová