Kalibry jsou naprostou nutností pro celou řadu výrobců, ale využijete je i v domácí dílně

Pro společnosti zabývající se kovovýrobou i celou řadu řemeslníků je nezbytné odvádět zcela precizní práci. Hotové výrobky musí být zpracovány naprosto přesně podle návrhu. A navíc je třeba dodržovat normy.

Kontrolní měření je zárukou kvalitní sériové výroby

V dnešní době je sériová výroba zcela dominantní. A právě u ní je vysoké riziko vzniku kusů, jejichž provedení neodpovídá požadavkům. Takzvané zmetky pak tvoří zbytečné ztráty firmy. Navíc pokud se nedopatřením dostanou na trh nebo k dalšímu zpracování, může se výrobce dostat do nemalých problémů. Kontrolní měření by tak mělo být zcela samozřejmou součástí výrobního procesu, jelikož dokáže okamžitě odhalit nesprávné seřízení strojů i chybně stanovené pracovní postupy. A právě při něm jsou nepostradatelnými pomocníky závitové kalibry. Právě ty totiž umožňují precizní seřízení strojů a navýšení efektivity práce nejen při zhotovování konkrétních kusů, ale i při jejich dalším zpracování.

Válečkové kalibry zajistí přesné zpracování otvorů a odhalí zmetky

K zajištění přesnosti při výrobě nejrůznějších otvorů i identifikaci vadných výrobků slouží válečkové kalibry s měřícími trny a takzvanou zmetkovou stranou na rukojeti. Při jejich výběru je třeba vždy zvolit odpovídající rozměr průměru a lícování.

Kvalitní kalibry jsou základem úspěchu

Při nákupu kalibrů a měrek je žádoucí zvolit vysokou kvalitu. Mezi osvědčené výrobce a dodavatele patří firma Michovský TOOLS s.r.o. Široký sortiment běžně žádaných rozměrových řad i typů kalibrů a měrek má pro zákazníky připraveny k okamžitému odběru. Dodává kalibry pro všechny typy vnitřních i vnějších závitů včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. A navíc je možné nechat si vyrobit kalibry na zakázku podle specifického zadání a výkresu. Velkou výhodou není jen výhodná cena, ale také rychlé dodání.

Publikováno: 23. 05. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána