Zahradní náčiní a technika

Robotické sekačky Husqvarna Automower vnáší do údržby zahrady nový rozměr

Zima je obdobím klidu, ale pomine dříve, než si pořádně odpočineme od údržby zahrady. A vše začne nanovo, včetně pravidelného sekání trávníku. Pokud nechcete, aby vaše zahrada připomínala neudržovanou buš, budete muset obětovat část drahocenného času obsluze sekačky. Anebo dát zelenou moderním technologiím a pozvat si na pomoc sofistikované zařízení, které se o zelený koberec postará svědomitě jako nejlepší zahradník. Robotické sekačky jistě znáte, ovšem v případě modelové řady Automower od renomovaného výrobce Husqvarna vám čelist klesne pořádně hluboko.

Robotické neboli automatické sekačky jsou na trhu již nějaký ten pátek. Přesto je spousta majitelů zahrad přehlíží, a to především z důvodu jakési nedůvěry. Možná jste na tom podobně a ptáte se, zda kompaktní zařízení skutečně zvládne sečení trávníku stejně dobře jako vy. Odpověď zní ano. Automower Husqvarna předčí vaše očekávání. Ostatně jako fenomenální řetězové pily Husqvarna, které také patří k nejlépe hodnoceným ve své třídě.

Robotické sekačky Husvarna patří k absolutní špičce. Jsou velmi tiché, hladina zvuku nepřekračuje 58 dB(A), takže neruší ani v noci. Navíc mohou pracovat za každého počasí – trávník se dočká perfektního sestřihu i v dešti. Trávu seká nepřetržitě po malých kouscích – ty v trávníku zůstávají a působí jako hnojivo. Jedná se o vůbec nejšetrnější způsob, který zatravněné ploše propůjčuje vzhled hebkého koberce.

Robotické sekačky Automower Husqvarna se neztratí ani na členitém terénu se sklonem až 45 %. Díky citlivým senzorům se bravurně vyhýbají překážkám.

Vybrané modely komunikují s mobilním telefonem prostřednictvím aplikace Connect, jež umožňuje nastavení libovolné pracovní doby. Přístroj budete mít pod kontrolou a jasně mu určíte pravidla, kterých se bude držet. Samozřejmostí jsou zabezpečení PIN kódem. V případě odcizení je pachateli sekačka k ničemu).

Více vám prozradí specialisté z táborské prodejny HUTAB, která nabízí široký sortiment zahradní techniky včetně aku výrobků Husqvarna.