Bazén na zahradu: Jaké máte možnosti?

Chodit na veřejnou plovárnu či k rybníku, abyste se mohli vykoupat, s sebou přináší nejedno úskalí. Proto je dobré uvažovat nad pořízením vlastního zahradního bazénu. Vybírat si můžete hned z několika variant.

Domácí bazén a jeho přednosti

V okamžiku, kdy si doma necháte postavit venkovní bazén, nemusíte už chodit na veřejná koupaliště. Máte větší komfort a soukromí, nikdo vás během koupání neobtěžuje a neruší. Navíc samozřejmě nemusíte platit žádné vstupné, jako je tomu v případě, že navštívíte veřejný bazén. Výhoda se dá spatřovat i ze zdravotního hlediska. Jen si představte, kolik bakterií a virů mohou roznášet lidé na veřejných prostranstvích. Ve veřejném bazénu je šance, že něco „chytíte“, velmi vysoká. Už pouhé chození po vlhké dlaždičkové podlaze u plovárny vám může způsobit plísně na nohou, nemluvě o možnosti nákazy viry v chladnějším období, kdy mezi lidmi řádí chřipka. Doma se těchto rizik vyvarujete.

Jaký typ bazénu se dá zvolit?

Zahradní bazén se dá pořídit v mnoha variantách. Pro vás je zásadní hlavně to, zda bude nadzemní, nebo dáte přednost raději zapuštěnému bazénu. Druhá možnost je rozhodně lepší, protože zapuštěný bazén lépe zapadne do zahrady, nenaruší tolik její vzhled. Jeho hladina je v rovině s okolním pozemkem, bazén nijak nevyčnívá. Zapuštěné bazény mají navíc oproti nadzemním modelům mnohem delší životnost. Dají se také vytvořit ve větších rozměrech. Doma na zahradě si lze nechat vytvořit klidně bazén o délce několika desítek metrů, pokud to vaše finanční situace a prostorové možnosti zahrady umožňují.

Bazénové příslušenství

Když už si u domu na zahradě necháte postavit vlastní bazén, je dobré k němu dokoupit také příslušné bazénové příslušenství. Praktickým doplňkem jsou bazénové schůdky, jež usnadní vstup a výstup z vody. Takřka nezbytností je pak pořízení bazénové filtrace, která zajistí potřebnou kvalitu a čistotu vody v bazénu. Asi nejlepší volbou je písková filtrace.

Publikováno: 25. 04. 2020

Kategorie: Bazény a relax

Autor: Lucie Vrána