Kdy je vhodné využít výkup nemovitosti?

Výkup domu nebo výkup garáže jsou skvělou možností, jak přijít k rychlým penězům a jak se zároveň zbavit nepříjemné zátěže, která se nám tyčí na bedrech. Řada lidí o tom přemýšlí, ovšem dál víc netuší, jak takový výkup nemovitosti vlastně probíhá nebo kdy ho konkrétně využít. Situace, že nutně a rychle potřebujeme peníze není příliš dostačující důvod, tedy alespoň pro někoho ne.

Přímý výkup nemovitosti je velmi rychlý

V posledních letech zájem roste hlavně o takzvaný přímý výkup nemovitostí, který se oprostí od všech běžně potřebných věcí, jako je důkladná příprava interiéru, inzerce nebo oslovení zájemců. To probíhá při běžném prodeji nemovitostí, ale při výkupu nic takového není třeba. Přímý výkup nemovitosti je rychlý, což je jeho hlavní pozitivum, a také vede k okamžitému prodeji nějaké částky a k prakticky okamžitému podpisu smluvní dokumentace. Vykupující společnosti se příliš nezajímají o to, v jakém reálně je stavu nemovitosti, dokonce mávnou rukou i nad exekucemi nebo podobnými závazky vůči jiným orgánům.

Kdy využít výkup nemovitosti?

Již bylo zmíněno, že výkup nemovitostí je skvělý způsob, jak se na jednu stranu zbavit těžkého břemena ve formě bytu nebo domu, a jak na druhou stranu získat peníze prakticky okamžitě (platby obvykle probíhají do několika dnů a jsou rovnou na ruku). Ne pro všechny mohou být zmiňované skutečnosti ale dostatečným signálem na to, aby se nemovitost prodala touto cestou. Zpravidla se k tomuto kroku lidé uchylují v případě, že se nachází v nějaké dluhové pasti, ze které jinak není úniku. Stejně tak do výkupu nemovitostí lidé vstupují v okamžiku, kdy je před nimi velká podnikatelská příležitost, investice, která však vyžaduje velké množství financí, jež na účtu zrovna nedřímají.

Publikováno: 28. 12. 2022

Kategorie: Reality

Autor: Lucie Vrána