Klimatizaci využijete po celý rok, nejen v letních "pařácích"

Klimatizace není určena jen na léto, jak si většina myslí. V dnešní době, kromě mnoho jiných užitečných funkcí, je klima využitelná po celý rok. Bez klimatizace se během horkých letních dnů neobejdeme - jsou výkonnější a efektivnější než ochlazovače vzduchu. V žádném případě to neznamená, že na ni v zimě můžeme zapomenout. Věděli jste, že moderní klimatizaci už můžete používat i na topení?

V létě zchladí, v zimě příjemně zahřeje

Klimatizace vyhřeje interiér rychleji a úspornější než jiné typy vytápění. S invertorem nebo bez. V zimě, nebo během studených podzimních / jarních dní proto stále více lidí využívá klimatizaci na topení. Systém vzduch - vzduch dokáže místnost velmi rychle vytopit. Vytápění klimatizací dokonce není ani finančně náročné, jak si někteří myslí. Právě naopak. Dnes se již vyrábí pouze invertorové klimatizace, které jsou mnohem úspornější. Tip: Mobilní klimatizace DAITSU, Sakura, REMO a další značky najdete v nabídce eprofi.cz s.r.o., která se zabývá prodejem širokého spektra techniky. V e-shopech českého specialisty najdete také vibrační desky a pěchy, mobilní topidla a v neposlední řadě velmi výkonné elektrocentrály.

Neinstalujte sami, nechte si poradit

Při výběru klimatu si určitě nechte poradit od odborníků. Existují typy s invertorem nebo bez. Je to zařízení, které se stará o regulaci výkonu v závislosti na aktuálních okolností tím, že mění otáčky kompresoru. Díky tomu je v interiéru rovnoměrná teplota, nižší spotřeba energie a je to také šetrnější k zařízení.

Přečtěte si: Jak správně zacházet s klimatizací?

Nemusíte ihned topit

Když se venku ochladí, nemusíte hned zapínat topení. Moderní klimatizace dokáže místnost vytopit i když je venku -15 ° C. Jde o typy s invertorem a ty, které fungují na principu tepelného čerpadla. V takovém případě není použití klimatizace omezeno pouze na dva měsíce v roce, ale můžete ji využívat celoročně. Není nic pohodlnější, než si prostřednictvím mobilní aplikace připravit oblíbenou teplotu v domácnosti i na dálku, klidně i cestou z práce.

Zima je ideální na servis, ale i koupi

Zima je obecně vhodným obdobím pro čištění a servis klimatizace. To platí pro klimatizaci v autě i v domácnosti. Během léta pracovala neúnavně a v jejích útrobách se nasbíralo množství alergenů v podobě prachu či různých pylů. Vyčistit třeba nejen vnější, ale především vnitřní jednotku.

Kontrolu zařízení provádí servisní technik, který v ní změří tlak a průtok. Vyčistí, případně vymění filtry a překontroluje všechny mechanické části a elektroinstalaci. Zanedbání servisu se nevyplácí, protože může dojít k jeho poruše či k úniku plynů z chladiva, které může poškodit kompresor.

Zima je zároveň vhodným obdobím pro koupi klimatizace. Právě v období jara a léta je totiž největší zájem o instalace klimatizace a ceny mohou být v takovém období výše. V zimě mají technici méně montážních prací a možná se vám ujde i nějaká ta vyšší sleva, než obvykle.

Výhody a nevýhody mobilní klimatizace

Moderní klimatizace mají velmi nízkou hlučnost a tichý režim v nočním provozu, díky kterému se postarají o váš nerušený spánek. Ty nejlepší a nejméně hlučné klimatizace můžeme přirovnat k šumu padajícího listí (20 - 30 dB). To znamená, že o vaší klimatizaci nebudete během dne a v noci ani vědět.

O takovém něčem můžete při mobilní klimatizaci jen snít. Je příliš hlučná, náročná na údržbu i servis a na vytápění téměř nevhodná.

Publikováno: 11. 05. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Lucie Vrána