Praktické rady, které oceníte při natírání střechy

I střecha má svou životnost, proto je dobré nezanedbávat čištění střech a také nátěry střechy. To by se nemuselo vůbec vyplatit. Nepravidelné a opomíjené čištění střech vede k zatékání a to poté k rekonstrukci celého příbytku, což je drahá záležitost. Proto raději myslete na svou střechu a jednou za čas pročistěte okapy nebo střechu natřete novým nátěrem, který jí zase vrátí život. Pokud na to však nemáte čas, požádejte specialistu Tomáše Hanáka z firmy HANÁK SERVIS s.r.o. Zabývá se nejen čištěním a nátěry střech, ale také čištěním spár venkovní dlažby, hydrofobizací nebo čištěním fasády. Objednat si ho můžete na webu hanakservis.cz. Pokud se přesto rozhodnete pro nátěr střech svépomocí, přinášíme vám několik praktických rad, které určitě oceníte zejména při natírání plechových střech.

Jak vybrat vhodnou barvu

Ptáte se, čím natřít plechovou střechu nebo jiný typ střechy? Vhodně zvolenými barvami, to je jasné. Při výběru se dívejte po takových barvách, které jsou přesně určené pro vaši střechu. Pokud chcete natřít plechovou střechu, měli byste se dívat především po barvách s vysokou mírou trvalé elasticity, čímž se vyvarujete poškození barvy při neustálém rozpínání a smršťování střechy, k čemuž obvykle velice často dochází vlivem neustálého střídání teplot.

Co potřebujete

Natírání střechy je činnost, ke které potřebujete samozřejmě vhodné náčiní. Zatímco odborníci většinou aplikují barvu vhodným nástřikem, vy můžete sáhnout po klasickém válečku nebo štětci, se kterým to jde opravdu snadno a se kterým se dostanete i do míst, kam váleček nedosáhne.

Vždycky se řiďte radami výrobce

Je třeba upozornit na fakt, že každá barva je trochu jiná a že je nutné se řídit radami výrobce. Na plechovkách barvy bývá většinou přesně stanovený postup či pokyny, kterými se řídit. Abyste se těšili z opravdu povedeného výsledku, je zapotřebí dodržovat jak postup aplikace, tak samozřejmě technologické přestávky na schnutí.

Publikováno: 28. 06. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Lucie Vrána