Perfektní zařízení obývacího pokoje? Podívejte se na tyto 3 tipy

Obývací pokoj funguje jako místo pro odpočinek, relaxaci i trávení času s přáteli a rodinou. Jde o pomyslné srdce celého bytu, kdy je dobré dát si se zařizováním opravdu velkou práci a dbát i na malé detaily. V článku najdete několik tipů, které vám pomohou s výběrem jednotlivých kusů nábytku i celkové kombinace v rámci pokoje.

Výběr sladěného vybavení

Pokud se pouštíte do kompletní rekonstrukce obývacího pokoje, je dobré mít pro začátek nějakou představu o tom, jak by měl vypadat výsledek. Ujasněte si, jaké barvy zvolíte a co konkrétně chcete mít za nábytek. Od těchto požadavků se bude dále odvíjet plánování podle rozměrů a také rozmístění jednotlivých prvků.

Pohodlná sedací souprava

Mezi hlavní kusy nábytku, které kupujeme do obývacího pokoje, patří sedací soupravy. Jejich účelem je nabídnout pohodlné sezení. Často musí jít o místo nejenom pro nás, ale i pro další členy rodiny. Sedačka se může skládat z několika částí, kdy kromě velké pohovky máte k dispozici i jedno či více křesel. Při volbě konkrétní sedací soupravy je dobré sledovat několik parametrů. Kromě rozměrů a vzhledu se zaměřte i na to, z jakého materiálu je vyrobena. Snažte se vybrat takovou variantu, která se snadno udržuje a vydrží dlouho v dobrém stavu.

Nedostatek inspirace? Navštivte internetový obchod

Pro opravdu krásné a promyšlené zařízení je důležitá hlavně inspirace. Dnes existuje tolik variant nábytku a vybavení, že si skoro ani neumíme představit všechny možné kombinace i zcela nové pojetí. Velkou výhodou jsou v tomto případě internetové obchody, kde kromě vyobrazení samotných kusů nábytku najdete i případné vizualizace, jak by mohl vypadat kompletně zařízený pokoj. Stačí se podívat na https://www.atan.cz/ a určitě si vyberete vybavení i do jiných místností.

Publikováno: 30. 01. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Lucie Vrána