Dárek s přidanou hodnotou

Vánoce se kvapem blíží a určitě se snažíte přijít s neotřelým a krásným dárkem pro vaše blízké. Pokud nevíte, čím byste udělali největší radost, zkuste přemýšlet nad něčím, co nejen potěší, ale i udělá dobrou službu. Může tím být třeba investiční zlato. Jde o krásný dárek v elegantním řešení. Zároveň ale slouží jako pojistka finančních prostředků, která ani časem ani situací na trhu nestrádá a nepropadá.

Jak nakoupit správně?

Nejde ani tak o investování do zlata formou komodity na burze. V tomto případě se jedná o přímý nákup zlatých slitků nebo mincí, které si uložíte doma nebo ještě lépe do nějaké bezpečnostní schránky, kde je nejen zlato nejlépe chráněné. Takové investiční zlato slouží jako ochrana financí před znehodnocováním. Můžete ho doplnit i stříbrem či platinou. Udělat si takové osobní portfolio, které se vám bude později hodit. Cena zlata časem neklesá. I historicky jde o měnu, která je jistotou. Kromě investic do nemovitostí jde o střízlivé a nijak riskantní uložení peněz. Pro vaše nejmilejší půjde o dárek z lásky, zároveň jim dáte příležitost k zamyšlení nad vlastními financemi. Taková pamětní mince vypadá krásně, stejně jako různé slitky v dárkovém balení. Maličkost, která udělá velkou službu.

Kde nakupovat bez rizika?

Pokud se rozhoupáte k nákupu, vždy se obracejte na prodejce s tradicí a praxí. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Mince a slitky v oběhu jsou většinou ze švýcarské produkce. Jejich ryzost a váha jsou pak reflektovány v ceně. Ta se však může lišit v řádu několika procent. Neškodí si tedy udělat menší průzkum. Začněte třeba zlatým či stříbrným dárkem menší hodnoty a další investice na sebe určitě nenechají dlouho čekat. Myslete na budoucnost vaší i vašich blízkých. Určitá jistota a ochrana se hodí.

Publikováno: 27. 11. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána