LED osvětlení najde uplatnění doma i na zahradě

V dnešní době se začíná jako velmi prozíravé jevit užívání úsporného osvětlení, díky němuž lze ušetřit nemalé množství finančních prostředků za platby elektřiny. Její cena neustále roste, takže hlavně ti z vás, kteří bydlí v rodinném domě se zahradou, mohou mít značně vyšší provozní náklady na chod domácnosti nežli ještě třeba před pouhým rokem.

Venkovní svícení pomocí LED

Praktické LED osvětlení se hodí jak přímo do domu, tak i do venkovního prostoru, což neznamená jen, že jde o LED veřejné osvětlení do pouličních lamp apod. Venku na svém pozemku můžete použít například speciální LED osvětlení pro růst rostlin, což má za následek, že nejen ušetříte peníze, ale máte možnost rovněž zefektivnit úrodu, neboť například pěstované plodiny ve vašem skleníku budou mít dostatek světla i během nočních hodin, takže budou rychleji růst. Moderní LED osvětlení se hodí na zahradu i pro běžné svícení. Zvolit lze klasické lampy, případně také efektní LED zářivky, velmi oblíbeným zbožím jsou nyní LED pásky.

LED světla do interiérů

V domácích podmínkách se samozřejmě LED světla uplatní ještě mnohem více. Jde o ideální typ osvětlení do prostoru kuchyně, kdy se dají opět velmi snadno instalovat LED pásky nad kuchyňskou linku. Zajistí perfektní světelné podmínky, když se již venku stmívá, přičemž spotřebují skutečně jen naprosté minimum elektrické energie. Běžné LED žárovky je pak vhodné namontovat do lustrů a ostatních svítidel, jejich energetická náročnost je až o desítky procent nižší, než bývá u klasických starších druhů žárovek. Kromě toho mají podstatně delší životnost, oceníte také jejich přirozenější barvu, pro lidské oči jsou mnohem příjemnější.

Ostatní možnosti, kde se dají LEDky instalovat

V neposlední řadě lze uvést příklady, kdy se tento typ osvětlení aplikuje ve velkých halách a na veřejných místech. Populární jsou dnes LED osvětlení sportovišť, kde je jinak spotřeba elektřiny v důsledku nutnosti svícení hodně velká. Do škol se hodí rovněž LED osvětlení do tělocvičny, na fotbalová hřiště apod. Možností se najde celá řada, stačí jen vybrat vhodné varianty.

Publikováno: 15. 04. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána