Co s keři a živými ploty na podzim?

Už nás přivítalo babí léto. Noci jsou chladné a stejně tak i rána. Vegetativní období rostlin skončilo, takže se pozastavuje růst, keře ztrácejí květy a u opadavých rostlin již lehounce žloutnou lístky. Příroda se pomalu připravuje na zimu. Toho ale mohou využít všichni hrdí majitelé živých plotů, keřů a stromků.

Díky postupnému zacelování rostlin se vesele můžete pustit do tvarování, stříhání a úprav, protože rostliny už se až do jara „nikam nepoženou. A zachovají vámi vykouzlený tvar po celou zimu. Navíc díky zastřihnutí budou mít keře i stromy o to příští rok bujnější květenství i listoví.

Pro husté, zelené a zdravé rostliny je také potřeba kromě správného načasování myslet i na správnou techniku řezu, a hlavně na dobře připravené a kvalitní nástroje a pomůcky. Nejjednodušší práci budete mít s elektrickými plotostřihy. Nebude se vám pod rukama plést otravný kabel a některé jsou dokonce dobře tvarované a odlehčené tak, aby se s nimi pracovalo opravdu snadno.

Nůžky diamantem broušené pro přesný řez a střih

Lehké bateriové na živý plot Kärcher HGE 18-45 vám ušetří spoustu síly a zaručují pohodlnou práci bez bolestí ramen a paží. Díky ergonomické rukojeti se vám se zařízením bude příjemně manipulovat. Aby střih byl přesný, je řezací nůž broušen diamantem. Bezpečnost je pro Kärcher základ, proto je plotostřih opatřeny bezpečnostním zapínáním oběma rukama. Snadno tak lze předejít nechtěnu spuštění zařízení.

Výhodou všech těchto aku zařízení je i nová bateriová platforma s funkcí Real Time Technology, díky které na LCD displeji baterie vždy uvidíte, kolik času zbývá do vybití. Takže si práci můžete rozvrhnout podle svého. Případně baterii vyndat, zastrčit do dalšího zařízení a pokračovat v práci dle svého.

Vysoké živé ploty nejsou problém!

Máte rádi své soukromí, nebo vám imponují krásné stromky či živé ploty, které vrhají dlouhý stín? Ani stříhání ve výškách nemusí být žádný problém!

Bateriové teleskopické nůžky na živé ploty Kärcher PHG 18-45 Battery „vaši ruku prodlouží“ až o 4 metry. Všechny části živého plotu tak lze hezky zarovnat i bez žebříku. S rovnými zády se tak příjemně vyhnete bolesti, která se občas po zdlouhavé práci objevuje. Díky nasazovací sběrné lište navíc všechny ostříhané části rovnou spadnou na zem. A s pomocí úhlově nastavitelné hlavice o 115° se vám nůžky dobře povedou i při stříhání horní části plotu. Lišta broušená diamantem má v přední části funkci řezání, takže lze bez problémů řezat i silnější větve. Navíc je opatřená chráničem špičky, který zabraňuje neúmyslnému poškození země nebo budov i samotné lišty. Integrované závěsné oko nakonec umožňuje prostorově nenáročné zavěšení v garáži nebo ve stodole.

Chcete se dozvědět více o pomocnících Kärcher pro práci na zahradě? Podívejte se na www.karcher.cz/zahrada.

Publikováno: 15. 09. 2021

Kategorie: Zahradní náčiní a technika

Autor: Lucie Vrána