Sůl nad zlato? V dnešním světě rozhodně ne!

Rok a půl, kterým jsme všichni společně prošli, nám ukázal, jak se vše může ze dne na den změnit. V důsledku celosvětové pandemie mnoho lidí přišlo o zaměstnání, živnost či firmu, nebo byl dokonce na dlouhou dobu odstaven celý jejich obor. A moudří vědí, že to nejhorší nás ještě čeká: ekonomická krize, inflace. Není divu, že ti z nás, kteří disponují sebemenším kapitálem, by ho nyní rádi investovali, aby se tak zabezpečili do budoucnosti. Proč sáhnout právě po zlatě?

1. Zlato vás ochrání před inflací

Ano, před tou, která právě teď hrozí. Například spořící účty se v dnešní době jeví jako značně prodělečné, neboť na ně stát již přispívá tak málo, že toto procento inflace zaručeně vyruší, pokud se o to nepostarají již poplatky za vedení účtu. Hodnota zlata dlouhodobě neklesá - a ani nemůže, jelikož jde o vyčerpatelný zdroj. Investiční zlato je navíc osvobozeno od DPH.

2. Investice do zlata není riziková

Fluktuace kryptoměn mnoho nových investorů spíše vyděsí, obchodovat s akciemi je stejně nejisté, a ještě k tomu člověk musí vynaložit značný čas a úsilí, aby do problematiky pronikl. Majitelé bytů ke krátkodobému pronájmu si do nedávna mysleli, že jsou za vodou, ale současná koronavirová krize jim řádně zamíchala karty. S investičním zlatem vás žádné nepříjemné překvapení nečeká.

3. Zlato může mít i přidanou hodnotu

Investiční zlato zakoupíte v mnoha podobách, z nichž nejoblíbenější jsou slitky a mince. A právě ty mohou mít navíc i sběratelskou hodnotu, díky níž se vaše ochrana kapitálu nakonec promění v zajímavý koníček. A nebo také ne, ale i tak po vašich zlatých mincích může být za pár let pěkná poptávka.

4. K investici do zlata nepotřebujete obrovský vklad

Koupit si nemovitost není jen tak, ba naopak. Pro většinu smrtelníků tento krok zahrnuje hypotéku, což spíše než jistotu zhodnocení peněž znamená obavy ze splácení půjčky. Naopak do zlata může investovat každý. Pokud se vám podařilo naspořit třeba deset tisíc, lze tuto částku již vložit do menšího valounku. Kde? Nabídne vám je například specializovaný prodejce, sídlící v Obecním domě v Praze. Nebo to zkuste přes internet, na adrese www.zlate-mince.cz.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána