Kde zažijete pravou pohodu? Ve vinném sklípku na Pálavě

Potřebujete si odpočinout? Trochu zapomenout na strasti běžného dne? Nemusíte nutně jezdit na dovolenou na druhý konec Evropy, nebo dokonce světa. I u nás v Česku máme místa, kde vám bude neskutečně příjemně. Zamiřte na jižní Moravu. Na Pálavě se budete cítit jako u babičky. Dobré jídlo, vesnická pohoda a také dobré pití. Stačí si vybrat, do jakého sklípku zavítáte!

Pálava je rovinatý kraj lákající k zábavě

Pálava je kusem republiky, kde kopec aby pohledal. Jde o rovinatý kus země, proto sem lidé tak rádi jezdí na kola. Lokalita je protkaná cyklostezkami, jež vedou převážně po rovině, a hlavně objíždí různé vinné sklípky. Jaký vinný sklípek Pálava přichystala pro vás? Naším tipem je vinařský dvůr v Ivani nedaleko Pasohlávek a Aqualandu Moravia. O denní program tedy nebude nouze. A ten večerní? Posadíte se do sklípku.

Vychutnejte si víno ve výjimečném prostředí

Lákala by vás degustace vína s ubytováním Pálava? Přesně tohle vám nabídne Vinařský dvůr na faře v Ivani. Jde o dvůr rodinného vinařství Holánek. Otevřeno mají denně, na ochutnávku jsou připravena vína z celé jejich produkce, kromě toho samozřejmě i domácí občerstvení. Víno si vychutnáte ve vinném sklípku starém přes 200 let a ta, která vám budou chutnat, si samozřejmě můžete zakoupit a odvézt domů.

Přijďte si dát dobroty z grilu

Samotný vinařský dvůr v Ivani nenabízí ubytování, avšak odkáže vás na několik penzionů či apartmánů, kde si pobyt určitě užijete. Ve vinařském dvoře se ovšem dobře napijete a najíte. Grilovací sezóna roku 2022 už je v plném proudu, tak si přijďte pochutnat na grilované rybě, kuřecím mase či třeba hermelínu. Klidně s sebou vezměte i svého čtyřnohého mazlíčka. Otevřeno zde mají denně od 10 do 19 hodin, stavit se tedy lze na oběd i na večeři. Třeba během nějakého cyklovýletu, v blízkosti vedou cyklostezky Brno-Vídeň a Mikulovská vinařská stezka.

Publikováno: 24. 06. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána