Tipy a rady

Kde zažijete pravou pohodu? Ve vinném sklípku na Pálavě

Potřebujete si odpočinout? Trochu zapomenout na strasti běžného dne? Nemusíte nutně jezdit na dovolenou na druhý konec Evropy, nebo dokonce světa. I u nás v Česku máme místa, kde vám bude neskutečně příjemně. Zamiřte na jižní Moravu.

Na Pálavě se budete cítit jako u babičky. Dobré jídlo, vesnická pohoda a také dobré pití. Stačí si vybrat, do jakého sklípku zavítáte!

Pálava je rovinatý kraj lákající k zábavě

Pálava je kusem republiky, kde kopec aby pohledal. Jde o rovinatý kus země, proto sem lidé tak rádi jezdí na kola. Lokalita je protkaná cyklostezkami, jež vedou převážně po rovině, a hlavně objíždí různé vinné sklípky. Jaký vinný sklípek Pálava přichystala pro vás? Naším tipem je vinařský dvůr v Ivani nedaleko Pasohlávek a Aqualandu Moravia. O denní program tedy nebude nouze. A ten večerní? Posadíte se do sklípku.

Vychutnejte si víno ve výjimečném prostředí

Lákala by vás degustace vína s ubytováním Pálava? Přesně tohle vám nabídne Vinařský dvůr na faře v Ivani. Jde o dvůr rodinného vinařství Holánek. Otevřeno mají denně, na ochutnávku jsou připravena vína z celé jejich produkce, kromě toho samozřejmě i domácí občerstvení. Víno si vychutnáte ve vinném sklípku starém přes 200 let a ta, která vám budou chutnat, si samozřejmě můžete zakoupit a odvézt domů.

Přijďte si dát dobroty z grilu

Samotný vinařský dvůr v Ivani nenabízí ubytování, avšak odkáže vás na několik penzionů či apartmánů, kde si pobyt určitě užijete. Ve vinařském dvoře se ovšem dobře napijete a najíte. Grilovací sezóna roku 2022 už je v plném proudu, tak si přijďte pochutnat na grilované rybě, kuřecím mase či třeba hermelínu. Klidně s sebou vezměte i svého čtyřnohého mazlíčka. Otevřeno zde mají denně od 10 do 19 hodin, stavit se tedy lze na oběd i na večeři. Třeba během nějakého cyklovýletu, v blízkosti vedou cyklostezky Brno-Vídeň a Mikulovská vinařská stezka.