Jinan dvoulaločný neboli Ginkgo biloba

Ještě jste název Ginkgo biloba neslyšeli? Je to strom, který roste především v jihovýchodní Asii. Jeho listy mají dva laloky a svým tvarem připomínají vějíř. Má velmi  bohatou historii - a traduje se, že jeho předkové rostli na Zemi již před stovkami milionů let. V asijských zemích je dokonce považován za zázračnou rostlinu. Ginkgo biloba má blahodárné účinky na lidský organismus. Konkrétně pomáhá ke kvalitnímu prokrvení mozku a ostatních tkání v těle. Zlepšuje paměť a podporuje koncentraci. Tyto listy jsou hodně populární především ve studentských řadách, kdy studenti rostlinu konzumují, když se připravují na důležité testy. Tip: Kromě produktů z Gingka můžete posílit mozek a zlepšit produktivitu také pomocí přírodních produktů značky Pro Brain. Zkušenosti s nimi má například Radek z Ecoblogu. Přečtěte si, co píše v rámci Pro Brain recenze.

Pryč s pocitem studených nohou

Lidé, kteří trpí tzv. pocitem studených nohou, kdy končetiny nejsou dostatečně prokrvené, tento přírodní produkt pravděpodobně ocení. Protože Ginkgo biloba dodává krev do všech částí lidského těla.

Další pozitivní účinky Gingka

Ginkgo biloba bezesporu přináší spoustu benefitů pro lidský organismus. Nejenže prokrvením tělesných tkání napomáhá při různých onemocnění, ale především tělu zajišťuje dostatečný přísun živin a prospěšných látek. Listy této rostliny obsahují látky, které rozšiřují cévy a výrazně podporují průtok krve. Díky tomu, že podporuje prokrvování celého těla, tak skvěle zásobuje organismus kyslíkem a dalšími živinami, jako například glukóza. Ginkgo biloba obsahuje užitečné látky, které v případě impotence, hluchoty nebo nedoslýchavosti prokrvují části těla, aby jejich funkce nebyla nijak závadná. Jedná se tedy o opravdu kvalitní přírodní zdroj, ale jak se říká – ani Řím nepostavili za den. A proto je důležité ho používat pravidelně, aby se blahodárné účinky opravdu dostavily. Jakmile začnete Ginkgo biloba užívat očekávejte, že "hmatatelnější" výsledky se dostaví přibližně až po 5 až 6 týdnech.

Publikováno: 26. 12. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Pěstování a údržba

Autor: Lucie Vrána