Jak vybavit zahradní domeček

Zahradní domeček je místo, kde úhledně skryjete všechny potřeby pro zahradničení. Někdo ale do domku ukládá také část věcí z garáže. Jak jej vybavit, abyste v něm měli dostatek místa pro odpočinek i pro ukládání předmětů?

Dostatek prostoru pro odpočinek

Snad každý zahradní domeček má také svou odpočinkovou část. Zde bohatě stačí, když umístíte zahradní nábytek, který máte přes léto venku. Budete jej tak chránit proti nepřízni počasí a prodloužíte si letní sezónu ještě o příjemné podzimní i jarní dny. Nezapomeňte na křesílko, kam se můžete uchýlit s oblíbenou knihou.

Úložný prostor – přehledně a s detaily

A nyní ta hlavní část, kterou představuje zahradní domek – úložný prostor. Rozhodně neplýtvejte drahocenným prostorem a snažte se využít každý kousek místa. Pomohou vám regály, které pojmou velké množství zahradnických potřeb. Hnojiva, konve, ale také sezónní substráty nebo travní směsi budou na tom nejlepším místě. Kde jinde by našly všechny květináče a potřeby to správné místo? Do regálu umístěte vše do přehledných sekcí.

Nářadí, nástup!

Nyní je čas udělat pořádek s nářadím. Všechny zahradnické pomůcky před koncem sezóny dobře opláchněte a usušte, poté již můžete přistoupit k jejich ukládání do zahradního domečku. Konečně nebudete mít v garáži rýče a motyky, nyní budou čekat na novou sezónu na své vlastní adrese.

Krása, která nic nestojí

Přejete si, aby byl váš domeček skutečně reprezentativní? Osaďte jej květinami. Na jeho stěny umístěte několik květináčů, kde budete pěstovat okrasné květiny. Na podzim si vytvořte sezónní dekorace, které budou domeček zkrášlovat po celou dobu, kdy bude čekat na nové jarní sluneční paprsky. Stačí posbírat pár přírodnin a přidat k nim mašli.

Zahradní domeček je místo pro odpočinek, ale také pro přehledné uspořádání všech zahradnických potřeb. Může být účelný a zároveň i krásný.

Publikováno: 28. 08. 2021

Kategorie: Zahradní stavby

Autor: Lucie Vrána