Je čas sázení. Radujte se z květnaté louky

I když je stále zimní období, je třeba už myslet na základy krásné louky, která vám bude dělat radost po zbytek roku. Už víte, co vysadíte na záhon? Poradíme vám, jak se radovat z květnaté louky.

Květnaté louky – základ zahrady

Milujete zahradničení, ale nemáte dostatek zkušeností se sázením? Nebo jste naopak letitý expert na různé druhy rostlin, ale stále stejná zahrada vám připadá vágní a rádi byste udělali změnu? Poradíme vám, co je v dnešní době trendem, a seznámíme vás s vychytávkami. Ve sféře floristiky se hodně změnilo a dnes vládne všemu pestrost. Jen si všimněte, jak jsou kreativní v květinářství. Dříve vám uvázali kytici z jednoho druhu květin a ty maximálně dozdobili něčím zeleným. Dnes je módní pestrost. Svazky několika druhů květin, které sobě konvenují hlavně odstínem. A podobně můžete experimentovat i na zahradě. Obchody se semeny a sazenicemi dnes nabízí různé druhy travních zemědělských směsí. Kde sehnat směsi na květnaté louky? Například e-shop www.ryhos.cz nabízí pestrý výběr semen, hnojiv, směsí, květináčů, nářadí atd. Zemědělské směsi ocení profesionální zahradníci i amatérští zahrádkáři.

Semena a směsi pro zahrady

Naleznete zde také směsi podle typu. Luční, pastevní, jetelotrávy, vojtěškotrávy, směsi pro sady a vinice, a podobně. Záleží vám na vizualitě? Pak vybírejte podle barvy. Směsi se rovněž prodávají podle barvy, takže si můžete zvolit rostliny bílé, červené. Fascinující je alpská louka, kdy se tak přenesete do úpatí hor. Louka pro motýly naláká tato zvířata na návštěvu, takže vaše zahrada bude pestřejší. Uvidíte, že s těmito směsmi bude vaše zahrada mnohem pestřejší a originálnější než až příliš učesané jednodruhové záhony plné tulipánů, vlčích máků, růží, aster, chryzantém a podobně. Travní směsi jsou trendem v oblasti zahrádkaření, proto neváhejte a zpestřete svoji zahradu. Nebojte se popustit uzdu fantazii, budete originální.

Publikováno: 10. 01. 2021

Kategorie: Pěstování a údržba

Autor: Lucie Vrána