Chcete hypotéku, ale netušíte, jak ji sjednat?

Peníze nerostou na stromech a většina lidí nechce čekat na to, až našetří na vysněné bydlení ze svého. Naštěstí se nabízí možnost, jak čekání zkrátit na nezbytné minimum - využít financování hypotéčním úvěrem. Pokud jste se smířili s tím, že se výrazně přeplatíte a rozhodli se úvěr na bydlení vyřídit, čeká vás poměrně náročné administrativní kolečko. Abyste do boje nešli nepřipraveni, přečtěte si následující informace. Dozvíte se, jak sjednat hypotéku tak, abyste byli ve finále spokojení. A také důvod, proč se zaregistrovat a vydělávat více přes platformu PRYard.com. PayPerPost PR Yard zprostředkovává PR články a díky psaní \pr článků si můžete vydělat dost peněz,

Vše začíná porovnáváním nabídek

Připravte se na to, že vyřízení hypotéky není ani zdaleka tak rychlé a nenáročné jako sjednání klasické online půjčky. Určitě se nevyhnete ani návštěvě pobočky, ovšem ta vás čeká až poté, co si vyberete některou z nabídek. Na počátku procesu se obejdete bez jakýchkoliv dokumentů. Specifikujete své požadavky, tzn. velikost úvěru, celkovou délku splatnosti, délku fixačního období a další parametry. Samozřejmě byste měli kontaktovat co nejvíce bank a vybrat si nabídku, která bude nejvíce odpovídat vašim představám. Teprve poté bude následovat administrativní mašinérie.

Banka si vás prolustruje

Budete muset doložit množství dokumentů. Především pak listiny dokládající vaši bonitu – potvrzení o výši příjmu ze zaměstnání a potvrzení dalších příjmů (např. daňové přiznání). Nesnažte se lhát, protože to by vás v budoucnu mohlo dohnat k platební neschopnosti. Banku budou zajímat také vaše výdaje – splátky jiných úvěrů, poplatky za pojištění atd.

Jak zlepšit bonitu?

Pokud při žádosti o hypotéku neuspějete z důvodu nízké bonity, budete muset najít jiný způsob, jak získat potřebné finance. Nabízí se změna zaměstnání, anebo přivýdělek ke stávající práci. Třeba přes online platformu PR Yard, na které působí tvůrci obsahu a inzerenti (provozovatelé e-shopů, poskytovatelé služeb...). PR Yard vás dostane do středu dění - k zajímavým zakázkám a vyššímu zisku. Zda se rozhodnete pro dráhu copywritingu, nabídnete placený obsah na svém Instagram profilu nebo natočíte videa na YouTube kanál, je na vás. V případě, že chcete posílit vlastní byznys, se vám naopak hodí pomoc od tvůrců.

Dokumenty související s nemovitostí

Kromě listin dokládajících vaši bonitu budete muset doložit také veškerou dokumentaci ohledně financované nemovitosti, a to bez ohledu na to, zda budete stavět, modernizovat či rekonstruovat. Jedná se především o výpis z katastru, kupní smlouvu, odhad nemovitosti, doklady o pojištění a snímek katastrální mapy. Jakmile doložíte všechny dokumenty, banka rozjede schvalovací proces. Zda bude kladný, záleží zejména na vaší bonitě a platební morálce. Nyní již víte, jak sjednat hypotéku. Zda se do toho pustíte sami, nebo si přizvete na pomoc finančního poradce, je na vás.

Publikováno: 15. 09. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána

Tagy: jak sjednat hypotéku