Přes střechu se ztrácí až 25 % veškerého tepla. Zkontrolujte její izolaci

Střecha je velice důležitá součást každé budovy, ať už se jedná o rodinný dům, administrativní budovu či průmyslový objekt. Pokud střecha nedisponuje dostatečným zateplením, uniká skrze ni až čtvrtina veškerého tepla, což se potom podepíše na faktuře za elektřinu či zemní plyn (záleží na tom, čím topíte). Jestliže tedy hledáte způsob, jak snížit tepelné ztráty, je nejvyšší čas zaměřit se nejen na zateplení obálky domu, ale také jeho střechy. Samozřejmě záleží na tom, zda se jedná o střechu šikmou, nebo plochou, protože jednotlivé varianty požadují jiný způsob izolace a zateplení. Pokud zadáte do vyhledávače fráze jako „izolace střech Český Krumlov“ anebo „zateplení střech Český Krumlov“ (případně jiné město, v němž se nacházíte), nabídne se vám hned několik profesionálů na střechy.

Proč dbát na izolaci střechy?

Izolace výrazně ovlivňuje životnost samotné střechy, a proto byste ji rozhodně neměli podceňovat. Správná izolace minimalizuje tepelné ztráty, zabraňuje pronikání vlhka do interiéru, a tím pádem zamezuje tvorbě plísní a hub. S plísněmi je spojena celá řada zdravotních komplikací, a tak zároveň vylepšíte i komfort samotného bydlení. V současné době se používají moderní materiály, jež jsou prodyšné, ale zároveň blokují venkovní vlhkost. V zimním období přestane unikat teplo přes podkrovní prostor pryč, což se pozitivně projeví na fakturách za elektřinu či zemní plyn.

Proč nepodceňovat zateplení střechy?

Stejně tak byste neměli podceňovat ani zateplení střechy, protože jedině tak dojde ke správnému odvodu vlhkosti. Výrazně zlepší tepelnou izolaci, což oceníte nejen během topné sezóny, ale také v letním období, neboť přes zateplení nepronikne sálavé teplo do místností. Ať už potřebujete provést izolaci, nebo zateplení střechy, obraťte se vždy na odborníka, jenž má v dané oblasti bohaté zkušenosti. Vyhledejte „krovy Český Krumlov“ a vložte práci do rukou specialistů, již mají se zateplováním a izolacemi střech dlouholeté zkušenosti.

Publikováno: 12. 11. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána