Základní informace o dřevostavbách, které potřebujete vědět

Přemýšlíte o dřevostavbě, kterou si necháte postavit od společnosti ORCAN GROUP, a přejete si získat základní informace o tom, jak je to délkou stavby a kvalitou použitých materiálů? Dáme vám odpovědi na nejčastější otázky.

Za jak dlouho budu bydlet?

V případě dřevostavby zcela odpadá čekání na vymrznutí stavby nebo vysychání stavebních materiálů. Celková realizace se tak výrazně zkracuje a od okamžiku, kdy podepíšete smlouvu, uplyne pouze několik málo měsíců, než se vaše sny stanou skutečností a budete bydlet ve vlastním.

Mohu si vytvořit vlastní návrh?

Možností, jak realizovat interiér a exteriér dřevostavby, je skutečně mnoho. Můžete se tak vydat ve spolupráci s architekty i vlastní cestou, kdy stavba splní vaše individuální přání. Samozřejmě za dodržení přísných pravidel na statiku budovy.

Nebude dům méně odolný než klasická stavba

Dřevo je po staletí prověřený stavební materiál, jehož životnost se měří ve stovkách let. Nemusíte se obávat, že by dřevostavba měla nižší životnost než jiné stavby. Domy se navíc staví za použití moderních technologií a jejich odolnost splňuje nejvyšší standardy.

Mohu si dům prohlédnout?

Přejete si zažít na vlastní pocit jaké to je bydlet v dřevostavbě? Není nic jednoduššího než nezávazně navštívit vzorový dům. Uvidíte nejen použité technologie, ale také běžný provoz domácnosti, která byla postavena v řádu několika málo měsíců.

Nenapadnou dům škůdci?

Použité technologie jsou spolu s chemickou ochranou celé stavby naprosto bezpečné. Nemusíte se obávat ani vlivu vlhkosti na celou stavbu, ani případných škůdců či hlodavců. Stavba je proti nim zcela chráněna.

Bude dům dostatečně pevný?

Při návrhu a realizaci dřevostavby je nutné dodržet stejně přísné normy a požadavky, jako v případě jiných staveb. Proto se nemusíte obávat, že by vás ohrozil silný vítr nebo velká vrstva sněhu. Dům je dostatečně pevný pro všechny povětrnostní vlivy, které u nás panují.

Dřevostavby jsou moderní, rychlý a bezpečný způsob, jak bydlet ve vlastním domě.

Publikováno: 24. 03. 2021

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Lucie Vrána