Jaké služby nabízí nový realitní portál Cincink?

Prodej ani koupě nemovitostí není blesková a jednoduchá záležitost. Jedná se o poměrně složitý proces. Prodejce se snaží prodat za co nejvyšší cenu, kupující zase hledá výhodné nabídky, a především dokonalý stav dané nemovitosti. Nový realitní portál, který vznikl ve spolupráci Komerční banky a IdeaSence nabízí komplexní služby pro prodávající i kupující. Představujeme vám férový realitní portál Cincink.

Co vyžaduje prodej a koupě nemovitosti?

Kdo nemovitost prodává, potřebuje ji ukázat v co nejlepším světle. Napsat lákavý inzerát, poskytnou pěkné fotky, dát nemovitost do pořádku, zájemcům ji představit jako něco dokonalého. Důležité je také najít co nejlepší cenu. Výhodná by měla být pro obě strany tak, aby měl prodávající co nejvyšší zisk a zároveň aby kupující zbytečně neodrazovala. Kupující potřebuje v množství inzerátů najít ty, které mu nejvíce vyhovují. Poté chodí na prohlídky, dotazuje se na veškeré detaily, prověřuje nemovitost ze všech možných úhlů pohledu, aby se přesvědčil, že je pro něj opravdu ta pravá. Když se rozhodne, řeší hypotéku a následné stěhování. Realitní portál Cincink nabízí komplexní služby pro obě strany, prodávajícího i kupujícího.

Realitní portál Cincink se představuje

Komerční banka se spojila s IdeaSence a díky tomu vznikl realitní portál, který se zavděčí všem, kdo mají co do činění s obchodem s nemovitostmi. Beta verze byla spuštěna v červnu, k oficiálnímu představení projektu pak došlo 1. října na tiskové konferenci. Cíl je jasný: Zjednodušit nákup i prodej nemovitostí. Za registraci se neplatí, uživatelské prostředí je přehledné, a lze zde vkládat inzerát zdarma. Jaké služby využije ten, kdo řeší prodej bytu? Doporučujeme jim třeba profesionální nafocení bytu. Fotografie od zkušeného fotografa jsou mnohem kvalitnější a lákavější, na inzerát se tak chytne více zájemců. Neméně důležité je, jak inzerát danou nemovitost popisuje. Objednat si můžete otextování od realitního makléře, který ví, jak na to. Kupující by měli využít technickou inspekci, aby se přesvědčili, zda je nemovitost v perfektním stavu a nemá žádné skryté vady, kvůli kterým by v krátkém čase museli řešit nákladné rekonstrukce. Hodit se bude také hypoteční kalkulačka online. Udělají si tak představu, jak dlouho budou nemovitost splácet a jakou částku budou každý měsíc platit. Možné je také refinancování stávající hypotéky v případě, že je stávající hypotéka z nějakého důvodu nevýhodná. Oběma stranám se mohou hodit právní služby. Kupní smlouva obsahuje výroky, kterým nemusí laická veřejnost rozumět. Abyste věděli, co podepisujete, nechejte si nejasné body vysvětlit právníkem. Poraďte se s ním o tom, zda je smlouva sepsána tak, aby byla výhodná i pro vás. Nepodepisujte nic, co vám nevyhovuje. Realitní portál Cincink nabízí také mnohé další služby, více informací se dozvíte přímo na jeho internetových stránkách. Projděte si je a objevte svět jednoduchého obchodu s realitami.

Publikováno: 01. 11. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána