Nemáte čas na údržbu zahrady? Pomohou vám profíci

Mít dokonalou zahradu je sice krásná myšlenka, ale její údržbě je třeba věnovat čas a mnoho úsilí. Proto hodně lidí postupně polevuje ze svých nároků. Z velkého rozkvetlého záhonu se stane pár květin u branky, pěstování domácí zeleniny se omezí na minimum, naparáděný anglický trávník je najednou tak vysoký, že už se o něm nedá mluvit jako o anglickém. Co s tím? Jedna možnost je úplná rezignace a smíření se s tím, že na vytouženou zahradu nedojde, druhá možnost je zaplatit si pomoc odborníka.

Zahradnické práce na objednávku

Kdo vlastní zahradu nemá, nejspíš si nedokáže představit, kolik času zahradničení spotřebuje. Kdo zahradu má, ví moc dobře, o co jde a možná se teď popadá za hlavu, protože sedí u počítače místo toho, aby pečoval o svůj pozemek. Základem je sekání vysoké trávy a náletových dřevin, aby se z krásného místa k odpočinku nestala úplná džungle. Pokud chcete na zahradě také něco pěstovat, přibývá spousta starostí navíc. Výsadba a údržba dřevin (okrasných a ovocných) vyžadují další drahocenný čas. Nakonec ještě musíte sklízet a zpracovávat úrodu. Je toho tolik, až vám z toho praská hlava. A to teď není řeč o vašich dalších povinnostech, které máte doma nebo v zaměstnání. Proč si to trochu neulehčit a alespoň část péče o zahradu nedelegovat profíkům? Firem, které mají v předmětu zájmu realizaci a údržbu zahrad, je mnoho. Stačí si vybrat podle nabízených služeb, pole působnosti a samozřejmě také nabízených cen. Firmy si poradí nejen s údržbou, ale také se zakládáním nových zahrad. Ve svých službách mají např. modelace terénu i zakládání trávníků.

Tip: O vaši zahradu se postará RDServis

Sháníte někoho na sekání vysoké trávy v Olomouci, Šternberku, Uničově, Litovli nebo Prostějově? Obraťte se na RDServis. Společnost se o vaši zahradu postará. Obrátit na ni můžete i kvůli rizikového kácení stromů v Uničově, Šternberku či dalších městech.

Publikováno: 10. 08. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Pěstování a údržba

Autor: Lucie Vrána