Jak vytvořit atmosféru VIP hotelu na vlastní zahradě

Obsah článku:
  1. Zónování
  2. Kvalita
  3. Styl

Nádherná výzdoba prvotřídních evropských hotelů vytváří tu nejpříznivější atmosféru pro absolutní relaxaci. Každý prvek dekoru poskytuje pohodlí a bezpečnost na nejvyšší úrovni. Chcete navodit atmosféru VIP hotelu na dvorku městského nebo venkovského domu? Stylové, moderní a praktické zahradní doplňky okamžitě promění prostor.

Zónování

Bez ohledu na velikost volné plochy zahrady použijte jednoduché techniky zónování pro veřejný a soukromý prostor, aktivity a relaxační zóny. Kapitálové zdi a ploty nejsou potřeba; zónování vyžaduje intuitivní značky.

Prostor pro rodinnou komunikaci, snídaně a večeře lze snadno označit velkým zahradním slunečníkem a speciálním venkovním nábytkem. Na výběr jsou dvě možnosti: hotová sestava s deštníkem ve středu stolu nebo vlastnoručně sestavená kompozice pohovek, židlí a stolů pod velkým deštníkem na bočním stojanu. Použijte vysoké francouzské zahradní truhlíky s vyvýšenými bylinkovými záhony, abyste vytvořili přirozenou bariéru.

V soukromém relaxačním prostoru zavěste mezi stromy útulnou houpací síť nebo závěsné houpací křeslo ze silných lan. Prostor solária s lehátky u bazénu lze snadno zakrýt před zvědavými pohledy nepromokavým závěsem. Pro každého člena rodiny vyberte plážový ručník v jeho stylu - kulatý nebo obdélníkový, v klidných nebo jasných barvách. Dětem se jistě bude líbit zahradní stan instalovaný na zahradě - lehká verze domku na stromě, levná a multifunkční.

Kvalita

Prémiová třída netoleruje kompromisy. K výzdobě zahrady používejte kvalitní nábytek, textilie a dekorační předměty. Je důležité, aby výrobky neobsahovaly toxická barviva, nedeformovaly se vlivem větru nebo náhodného pádu, neztratily původní barvu po delším působení intenzivního UV záření a po dešti.

Styl

Provence, hi-tech, japonský minimalismus, arabský šik nebo středomořská pohoda? Toto je pouze vaše volba. Je důležité vybrat jeden koncept a vyhnout se míchání stylů. Všechny prvky zahradní výzdoby, od masivního nábytku po polštáře na pohovku, vytvářejí harmonický prostor s rozpoznatelným stylem. V prvotřídním hotelu dekoratéři používají k dekoraci relaxačních prostor světlé přírodní odstíny smetany, čokolády a divokého kamene. Zóny aktivní rekreace získávají jasné akcenty v teplém nebo studeném rozsahu.

Moderní doplňky na zahradu promění prostor během pár minut. Proč chodit do drahého hotelu, když můžete mít luxusní dovolenou na vlastním pozemku?

Publikováno: 10. 05. 2024

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adéla Zemanská