Cena zlata raketově roste

Cena zlata stoupá především v období krize, což se projevilo i v současné koronavirové situaci. Investiční zlato představuje jakousi jistotu a z dlouhodobého hlediska dokáže zajímavě zúročit našetřené peníze. V následujících řádcích vám představíme nejen jeho přednosti, ale také vám prozradíme, na jakou částku se cena vyšplhala v posledních dnech. Investiční zlato uchovává hodnotu peněz do budoucna, navíc se jedná o pojistku proti finančním krizím, inflaci a měnovým reformám.

Výhody investičního zlata

Drahé kovy se vyznačují hned několika přednostmi. V první řadě vás nadchne, že cena zlata v dlouhodobém horizontu roste, jak si ukážeme ještě níže na názorném příkladu. Jedná se navíc o celosvětově uznávané platidlo, takže ho prodáte kdekoliv na planetě. Stejně tak neplatíte při koupi zlata DPH a při jeho prodeji daň z příjmu. Zlato seženete v různých formách, a to ve slitcích a mincích. Ještě se mince rozdělují na investiční a sběratelské, na což je potřeba si také dávat pozor. Ideální však je zlato v podobě slitku.

Jak je to s cenou zlata?

V posledních několika dnech cena zlata stoupá raketovou rychlostí, přičemž hodnota překonala hranici 1 945 amerických dolarů za jednu unci. Pokud byste si tedy chtěli koupit zlatý slitek o hmotnosti jeden kilogram, zaplatili byste za něj 1 498 137 korun, u levnějších prodejců najdete i výhodnější cenu 1 443 342 korun. Jen pro porovnání, před deseti lety cena takového slitku byla 778 220 korun, takže cena žlutého drahého kovu opravdu neustále roste a nebude tomu jinak. Česká republika má ještě jednu výhodu. Česká koruna totiž posiluje, a tím pádem je nákup zlata výhodnější. V okamžiku, kdy česká koruna oslabí třeba o jednu korunu, cena kilogramu zlata vzroste o více než 50 000 korun. Jestliže chcete sledovat vývoj ceny zlata, podívejte se na webovou stránku www.zlate-mince.cz.

Publikováno: 30. 07. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána