Nekvalitní židle způsobují bolesti. Jakým se vyhnout?

Možná vás to překvapí, ale i výběru židlí je potřeba věnovat maximální pozornost. Pokud se totiž rozhodnete investovat do nějakých nekvalitních, může to mít fatální důsledky na vaše zdraví. Jestli je židle nedílnou součástí vašich běžných dnů, měli byste k jejímu nákupu přistoupit na základě informací, které vám předneseme pomocí tohoto článku. Zajímá vás víc? V tom případě rozhodně nikam neodcházejte a směle pokračujte k následujícím řádkům.

Které židle nejsou vhodné?

  • židle špatného tvaru
  • židle bez polstrování
  • židle příliš nízké nebo příliš vysoké k danému účelu
Tvar židle je skutečně důležitý, protože pokud není správný, důsledkem se stane velice nepříjemná bolest zad a vůbec celého těla. Je to váš případ? Určitě byste měli zapřemýšlet nad koupí židle kvalitnější. Říkáte si, že se určitě bude jednat o velice nákladnou investici? Tak to ani v nejmenším. Na internetu naleznete dostatek obchodů, které nabízejí židle k počítači levně a jejichž kvalita rozhodně nezaostává za ostatními. Pokud věnujete nějaký čas hledání, určitě se vám poštěstí nějaký takový obchod naleznout. Židle bez polstrování je jako ryba bez vody. Pokud budete celý den sedět na tvrdém povrchu, začnou vás po velice krátké době bolet sedací partie a nakonec nevydržíte sedět vůbec. I takovýmto židlím byste se proto měli vyhýbat. Jaká by měla být ideální velikost židle? Libovolně nastavitelná! Přesně to vám židle k pc levně zajistí. Pokud zakoupíte židli v dané velikosti, nemůžete očekávat, že se vám ostatní nábytek přizpůsobí. U stolu pak samozřejmě škodí příliš vysoká i příliš nízká sedací poloha. Ty mají za následek bolesti zad, kterým je záhodno se raději vyhnout.

Před nákupem přemýšlejte

Dříve, než se rozhodnete do čehokoli investovat peníze, byste nejprve měli disponovat dostatkem informací o dané problematice, aby se vám nestalo, že nakoupíte špatně. Doufáme, že vám tento článek v rozhodování pomůže.

Publikováno: 06. 04. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána