Nakupovat minibagry v bazaru se nevyplatí. Nové pořídíte za srovnatelnou cenu

Minibagry se čím dál více dostávají do centra pozornosti díky svým kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti. Oproti bagrům standardním se s nimi mnohem snáze manipuluje. Užijete je nejen ke stavebním úpravám, ale též na zahradě.

Nákupem v bazaru neušetříte

Minibagry bazar vám sice nabídne mimořádně výhodnou cenu, ovšem musíte počítat s tím, že získáte ojetý a vysloužilý stroj. Částku, kterou ušetříte na nákupu, budete nuceni investovat do nezbytných oprav a servisů. Rovněž se v bazaru nenachází tak široká nabídka strojů, jež budou plně odpovídat vašim potřebám. Najdete zde většinou klasické bagry standardních rozměrů, které jsou na domácí použití zcela nevhodné. Jak je patrné, minibagr bazar pro pořízení těchto šikovných pomocníků není to pravé ořechové.

Co umí?

Minibagry zastanou řadu fyzicky náročných prací na zahradě, jež se neobejdou bez použití lopaty a krumpáče. Veškeré tyto činnosti zvládnou za zlomek času. Odpadne tak rovněž potřeba si na výkopové práce najímat firmu. Minibagry vyhloubí výkopy o šíři již od 15 cm, jež se využívají hlavně k pokládce kabelů. Trváte-li na speciální šířce výkopu, není žádným problémem vyrobit vám lžíci přímo na míru. Co se týká hloubky výkopu, hydraulicky výsuvné rameno vám vykope jámu hlubokou až 2,3 metru. K výkopovým pracím lze používat různé podkopové lopaty standardních rozměrů 20-40 cm, či si namontujete tzv. svahovky o šíři 60 a 80 cm.

Proč minibagr?

Jeho hlavními přednostmi jsou kompaktní rozměry a nízká hmotnost. Nezničí tak povrch pozemků, trávník ani dlažbu. Upravíte jím snadno terén, přesunete a naložíte zeminu, vykopete pařezy a keře, zkypříte půdu, zryjete záhon, odklidíte sníh, vyvrtáte díry, naložíte dřevo apod. Dalšími benefity jsou nízká spotřeba paliva, nenáročná údržba a intuitivní ovládání.

Publikováno: 23. 12. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána