Hliníkovou střechu budete mít na doživotí

Hliník patří mezi nejoblíbenější stavební materiály. A není se ani čemu divit. Je lehký, téměř bezúdržbový, s dlouhou životností a na pohled skvěle vypadá. To platí jak na hliníková okna, hliníkové profily, tak i fasády a střechy. Na ty se v tomto článku zaměříme.

Jedněmi z vůbec nejkvalitnějších hliníkových systémů trh zásobuje renomovaná společnost PREFA Aluminiumprodukte, která hliníkové fasády a střechy vyrábí již 75 let. Jedná se přitom o komponenty, které budou váš dům chránit po několik generací. Obecně platí, že kvalitní plechovou střechu si uživatel domu pořizuje jednou za život. A hliníková střešní krytina PREFA je skutečně jednou z nejkvalitnějších.

Jak bude vypadat?

Zajímá vás, jak plechová střecha, popřípadě hliníková fasáda na vašem domu bude vypadat? Zdali mu tzv. padne? V tom případě využijte online PREFA konfigurátoru, který je zdarma k dispozici na stránkách společnosti (cz.prefa.com). Z nabízených možnosti si jednoduše vyberete typ domu a střechy (sedlová, valbová, plochá, pultová), zvolíte způsob odvodnění (půlkulatý či hranatý žlab a svod), fasádu (produkty PREFA, omítková, dřevěná, cihlová), barvu oken a krajinu, v níž se váš dům nachází (samota, předměstí, venkov). Načež se vám po odkliknutí příslušného políčka vaše potenciální nová plechová střecha zobrazí zobrazí v celé své kráse.

Střechy různých barev

Líbí se vám? Pochybujeme, že vaše odpověď bude negativní. Nejenom z funkčního hlediska, nýbrž i z toho estetického střechám PREFA není co vytknout. Navíc jsou k dispozici v celé škále barev včetně těch atypických, které si možná na domě ani nedovedete představit. Výsledek vás ale určitě překvapí. Vaše hliníková střecha tak může být tmavě či cihlově červená, mechově zelená, nebo třeba bílá. Fantazii se zkrátka meze nekladou.


Když zkrátka hliníková krytina, tak jedině PREFA.

Publikováno: 03. 07. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Kateřina Štěpánková