Bakterie do jezírka

Ať jste naprostý začátečník, nebo se už problematice zahradních jezírek věnujete delší dobu, jistě dáte zapravdu, že každá informace má cenu zlata. O přidávání bakterií do vody už jste určitě slyšeli, avšak víte, jaké výhody s sebou tato zdánlivá maličkost přináší?

Aby voda byla kvalitnější

Bakterie vyskytující se přirozeně v přírodě mají svoji nezastupitelnou funkci. Pomáhají s rozkladem odumřelým částí vodních rostlin a živočichů, a tím pádem napomáhají přirozenému koloběhu života. U bakterií, které se do okrasných jezírek přidávají uměle, je to naprosto stejné. Tito malí šikovní pomocníci hravě zlikvidují organické usazeniny, díky čemuž se voda nebude tak rychle kazit.
Dalším častým problémem, s nímž se musejí majitelé jezírek a rybníčků potýkat, je růst řas a zvýšená koncentrace fosforu. Jedná se o naprosto přirozený jev, avšak někdy dokáže pěkně potrápit. Přidáním bakterií do vody se dá ovšem poměrně dost zmírnit. Odstranění řas, sinic a fosforu není ve výsledku tak náročný úkol, jak by se možná mohlo na první pohled zdát. Páchnoucí zelená voda se tak může stát minulostí.

Pro rybičky jen to nejlepší

Při dodání bakterií se v jezírku po nějaké době začne vytvářet tzv. biorovnováha. V praxi to znamená, že všechny mikroorganismy spolu začnou žít v symbióze, navzájem se doplňovat a postupně tak vznikne perfektně fungující ekosystém, který bude šlapat jako švýcarské hodiny. Takto dobře prosperující vodní nádrž ocení především ryby, jež v ní žijí.
Líbí se vám vidina krásné vody a spokojených rybiček? Vyzkoušejte startovací bakterie do jezírka od firmy Haseko. Jedná se o 100% ekologické přípravky, co pomohou napravit nejeden problém, ať už se jedná o snížení chlorofylu, či věčně zakalenou vodu. Mimo to přípravky s bakteriemi napomáhají vyššímu okysličení vody, což je další velké plus, za nějž rybí obyvatelé budou vděční.

Publikováno: 04. 07. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána