Polstry na zahradní nábytek vám zajistí pohodlné sezení

Rádi trávíte čas venku a sedáváte na zahradní židli, nebo se opalujete na zahradním lehátku, ale po delší době jste celí otlačení? Případně byste rádi dodali Vašemu zahradnímu nábytku designový ráz a více jej sladili s fasádou Vašeho domu, nebo jiným výrazným barevným prvkem? Řešení je jednoduché a to pořízení polstrování, které lze běžně zakoupit na židle a křesla, lavice i zahradní lehátka. Na trhu je mnoho typů polstrů, takže si v tomto článku rozebereme výhody a nevýhody jednotlivých modelů a poradíme s výběrem.

Na materiálu polstrování záleží

Mnoho z nás si jistě řekne, že materiál polstrování nehraje žádnou zásadnější roli, ale opak je pravdou. Lze totiž zakoupit polstrování na zahradní nábytek ve velmi rozdílných kvalitách s tím, že odolnost a příjemné použití jsou na něm velmi závislé. Základním materiálem pro výrobu postrů na zahradní nábytek je klasická bavlna, ale u té je nutno počítat s vysokou nasákavostí. Tato vlastnost není často vůbec na škodu u oblečení, protože vsakuje pot a odvádí jej poměrně dobře od těla, ale u polstrování je nežádoucí, protože rychle vsakuje kapky deště. Pokud tudíž nebudete chtít polstrování neustále schovávat i při malém náznaku horšího počasí, pak volte spíše varianty z polyesteru, nebo jiného umělého materiálu ideálně ještě s voděodolnou úpravou. Po takovém polstru voda dobře stéká, nemá tendence se do něj vsakovat, čímž je také minimalizována tvorba skvrn.

Jaké barevné provedení polstrování vybrat

Polstrování na zahradní nábytek nejen zpříjemní posezení na něm, ale také umožní přidat nábytku designový prvek a sladit jej s okolím. Při výběru vhodného provedení a barvy se snažte polstry sladit s nějakým výrazným barevným prvkem v okolí s tím, že barva nemusí nutně přesně odpovídat, ale je vhodné, aby s daným prvkem byla podobně laděná. V případě polstrování na lehátka je můžete ladit do barvy bazénové fólie, v případě sestavy zahradního nábytku umístěné u domu je vhodné polstry ladit do barvy fasády, případně je sladit s okrasnými květináči u terasy, nebo například s barvou terasy, či pergoly (v tomto případě lze ale doporučit nevolit přímo hnědou barvu polstrů, ale jinou výraznější barvu, která je jí příbuzná- například oranžovou).

Publikováno: 03. 09. 2017

Kategorie: Dekorace a zařízení

Autor: Lucie Vrána

Tagy: polstry na lehátka | polstry na zahradní nábytek