Betonové žumpy pro stavby a domácnosti bez napojení na kanalizaci

 Stavíte dům a hledáte nejlepší možné řešení svodu odpadních vod bez toho, abyste se museli napojovat na městskou kanalizaci? Dostupným a snadným řešením mohou být betonové jímky, které jsou dodávány ze Slovenska, přičemž jejich dodavatelem je spolehlivá a trhem po dlouhá léta prověřená společnost Žumpy – STAV, s.r.o.. Jaké produkty a služby nabízí?

Léta zkušeností jsou výsledkem kvalitních materiálů, ze kterých jsou betonové žumpy vyráběny

Společnost Žumpy – SVAT, s.r.o. se na trhu pohybuje již 15 let. Za tak dlouhou dobu načerpali spoustu znalostí a zkušeností, jejichž výsledkem je možnost dodávat betonové nádrže, žumpy a jímky, splňující nejvyšší normy kvality tak, jak jsou požadovány.

Všechny tyto produkty se pyšní vysokou odolností jak vůči mechanickému, tak i chemickému poškození. S přehledem dokáží odolávat nepříznivým povětrnostním podmínkám, vysokému tlaku i zátěži, jsou pevné, těsné a izolují. Díky tomu je možné garantovat minimalizaci rizika znečištění okolních vod, ale také půdy, ve které je daný produkt usazen.

Dostupné produkty

V portfoliu společnosti Žumpy - STAV naleznete jak jednokomorové, tak i dvoukomorové betonové jímky. Ty jsou vyrobeny z kvalitního betonu a ocelové výztuže. Jejich velikost je k nemovitosti vždy vybírána na základě toho, kolik osob se v domácnosti nachází, případě kolik osob se v ní nacházet bude. V případě, že má být jímka pro svod odpadních vod menší nemovitosti, bohatě postačí jednokomorová jímka. Nejmenší z nich je o velikosti 4m ³, přičemž její cena startuje na 19 500 Kč. Největší jednokomorová betonová jímka pak dosahuje 20 m³ za cenu 67 000 Kč. Ke každé jednokomorové jímce je v ceně dodávána vrchní deska o šířce 10 cm a váze 5 tun, za příplatek je však možné objednat si vrchní desku o šířce 16 cm nebo 20 cm.

V případě, že se však zajímáte o jímky pro větší nemovitosti, jakými může být také například komplex řadových domků, budou vás zajímat spíše dvoukomorové jímky, jejichž velikost startuje na 8 m³ a ceně 28 500 Kč. Největší dvoukomorovou jímkou je pak ta, která dosahuje 12 m³ za cenu 37 000 Kč. V ceně je opět vrchní deska o šířce 10 cm a hmotnosti 5 tun.

Výhodou dvoukomorových jímek možnost částečného pročišťování odpadních vod.

Jak dlouho zabere proces od objednávky až po montáž?

Vzhledem k tomu, že veškeré dodávané žumpy jsou skladem, je možné zajistit kompletní dodání i v rámci montáže od 3 do 7 dní od zadání objednávky. Společnost Žumpy - STAV disponuje vlastní dopravou v rámci celé České republiky, běžně jsou dodávány jímky Zlín, Praha nebo Ostrava, delší vzdálenost tak není překážkou. V ceně dopravy je dále zahrnována také montáž, která je standardně prováděna zkušenými pracovníky, kteří se o vše s maximální možnou péčí postarají. Součástí celého procesu bude také dodání certifikátu kvality použitých materiálů, technického projektu a kolaudační dokumentace, bez které by betonovou žumpu nebylo možné provozovat.

Publikováno: 29. 05. 2024

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adéla Zemanská