5 tipů, jak jednoduše vkusně vylepšit koupelnu

I když se to může zdát, koupelna není ledajaká místnost. Vždyť v ní začíná a končí každý den. Pro mnoho z nás je místem relaxace. Aby v ní bylo dobře, měla by být vyšperkovaná a dokonale vyladěná. Máme pro vás pět triků, díky kterým vám budou všichni koupelnu jen závidět.

1. Vyberte příjemnou předložku

Vhodně zvolený bytový textil spojuje příjemné s užitečným. Plní praktickou i estetickou funkci zároveň. Předložka u vany či sprchového koutu není výjimkou. Díky ní nemusíte po sprše stoupat bosou nohou na studené kachličky a podlaha je zase chráněna před možnou potopou. Když předložku vyberete vkusně, stane se z ní i důležitý dekorační prvek. Zda necháte předložku koupelně dominovat, nebo jí ponecháte funkci prostého doplňku, je na vás. Tak jako tak její barvu slaďte s kachličkami.

2. Vylaďte ručníky a osušky

Dojem dokonalé harmonie dotáhnete do konce, když s předložkou a kachličkami sladíte i ručníky a osušky. Je pravda, že ručníky, které hrají všemi barvami, si snadněji rozeznáte, na oko ale působí chaoticky. Vymyslete si raději jiný rozlišovací prvek. Co takhle každému členovi rodiny přidělit osobní háček?

3. Nezapomeňte na závěs

Když už ladíte a harmonizujete, kupte si i nový závěs k vaně nebo sprchovému koutu. Potom o něj správně pečujte. Měl by mít pravidelně možnost proschnout, jinak hrozí, že se na něm vytvoří plíseň. Pokud máte v koupelně záclony, měly by obě textilie ladit.

4. Zdobené úchytky na skříňkách a další drobnosti

Celkový dojem z koupelny ovlivní i úchytky na skříňkách, nádobky na mýdlo, stojánky na zubní kartáčky, stylová hlavice na sprše či držák na toaletní papír. Pohrajte si i s takovými drobnostmi a uvidíte, jak se koupelna promění.

5. Obrazy a dekorace

Prostornější koupelny můžete oživit také různými dekoracemi. Oblíbené jsou drobné obrazy s tematikou moře, fantazii se samozřejmě meze nekladou. Koupelnu rozzáří i zdobné košíčky nebo umělé květiny.

Publikováno: 22. 02. 2020

Kategorie: Dekorace a zařízení

Autor: Lucie Vrána