Udělejte něco pro své zdraví. Zlepšete kvalitu vody, kterou používáte k přípravě nápojů a pokrmů

To nejcennější, co každý z nás má, je vlastní zdraví. Ale je třeba o něj pečovat, aby to tak i zůstalo! A vzhledem k tomu, že je naše tělo tvořeno až ze 70 % vodou, kterou potřebujeme každý den, pojďme se v dnešním článku zaměřit právě na ni. Kohoutková voda, kterou běžně používáme k přípravě nápojů, nebo minimálně pokrmů, je získávána z hlubin země či okolních jezer. Ve vodárnách je pak upravována přidáním malého množství chlóru, který má za úkol zničit případné bakterie a viry. Tento proces úpravy s sebou nese jistá rizika. Ve vodě se vytváří látky, které mohou mít z dlouhodobého hlediska karcinogenní účinky. V kohoutkové vodě se zpravidla nacházejí i saponáty, stopy chemikálií používaných v zemědělství, aromatické uhlovodíky a další. Většiny nežádoucích látek se naštěstí můžete snadno zbavit, a to pomocí vodního filtru.

Vodovodní filtr – efektivní filtrace vody za rozumnou cenu

Vodovodní filtry představují ekonomickou a ekologickou variantu filtrace kohoutkové vody. Zpravidla jsou umisťovány na kuchyňskou linku nebo pod ni, kde nijak nepřekáží. Absorpční hmoty ve filtrech jsou mimořádně účinné, a pokud se staráte o jejich pravidelnou výměnu, můžete si být jisti naprostou čistotou vody. Filtry se vyznačují dlouhou životností, takže náklady na úpravu vody jsou minimální. Interval výměny závisí hlavně na míře znečištění vaší vody – zpravidla se pohybuje od několika měsíců do několika let.

Filtrační konvice

Jednoduchou alternativou vodovodních filtrů jsou filtrační konvice, které nikam připojovat nemusíte. I tato alternativa odstraní z kohoutkové vody ropné látky, stopy herbicidů, insekticidů a další nežádoucí látky. Rozdíl mezi neupravenou a upravenou kohoutkovou vodou poznáte hlavně na chuti obyčejného čaje či kávy.

Přístroje pro zdraví

Uvažujete o pořízení vodovodního filtru či filtrační konvice pro úpravu kohoutkové vody? Široký výběr velmi kvalitních produktů najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví, který nabízí celou řadu produktů podporujících zdravý životní styl. Pro ty, kteří si nedokážou vybrat filtr sami, je tu bezplatná zákaznická linka 800 110 990, kde vám odborně poradí.

Publikováno: 30. 06. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána