3 důvody, proč mít na zahradě popelnici. A tip, jak vybrat tu správnou!

Pokud vám na zahradě chybí plastová popelnice, měli byste si ji co nejrychleji pořídit. Bude se vám hodit, a to hned z několika důvodů. Jaké jsou její praktické možnosti využití, a na co se zaměřit při výběru, se dočtete v následujících řádcích.

1. Na zbytky materiálu

Na zahradě je stále co dělat a při práci vám jistě přijde vhod dostatečně objemná plastová popelnice pro použité odpadové suroviny. Můžete ji využít třeba na tuhý komunální odpad, který následně vytřídíte.

2. Na biodopad

Biologicky rozložitelný odpad neboli bioodpad označuje odpad, který se umí anaerobně či aerobně rozložit. V praxi se může jednat o potraviny, odpad ze zeleně, papír apod. Jakmile se biologicky rozloží, stane se z něj stabilizovaný odpad.

3. Jako mobilní odpadkový koš

Plastová popelnice se vám může hodit vždy, když se rozhodnete grilovat či pobýt se svými přáteli v altánku. Mít po ruce mobilní odpadkový koš je velmi praktické – nebudete muset neustále přemýšlet nad tím, kde dočasně uskladnit obaly od potravin a další odpady.

Co je dobré vědět, než si plastovou popelnici pořídíte?

Možná si říkáte, že „popelnice jako popelnice“, ale i v případě tohoto sortimentu platí, že kvalita má svou cenu. Značnou část trhu ovládají prodejci levných, ovšem velmi nekvalitních popelnic. Tyto výrobky neodpovídají kvalitativním a bezpečnostním normám, takže se nemohou účastnit městských výběrových řízení. Spousta chatařů, chalupářů a majitelů rodinných domů však vábení nízké ceny podlehne – pak se nestačí divit, když se popelnice vlivem mrazu prohýbají a praskají. Mimo to se často lámou pod vyšší vahou a kvůli absenci odvětrávacích kanálků nedokáží zadržet nepříjemný zápach. Chcete zmíněným problémům předejít? Pak si pořiďte plastovou popelnici od prověřeného prodejce. Dobrou volbou jsou nádoby od Ktech. Kvalitní komunální technika je k mání v mnoha objemových variantách a hodí se pro odpadové suroviny všeho druhu.

Publikováno: 21. 11. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zahradní náčiní a technika

Autor: Lucie Vrána

Tagy: plastová popelnice na zahradu