Uvolněte svá záda pomocí speciálních křesel

Ať už pracujete na stavbě či jste naopak kancelářský tvor, dostává vaše svalstvo pořádně zabrat. V kanceláři i na šichtě trpí hlavně záda, jež je potřeba důsledně uvolňovat. K tomuto účelu vám mohou pomoci třeba i masážní křesla.

Dobré pro tělo i duši

Potíže s bolavými zády má dnes kdekdo. Někdy se jedná o závažné problémy, které musí řešit odborníci v čele s fyzioterapeuty. Naprostá většina bolístek však pochází z jemných dysbalancí a zatuhlých svalů, s jejichž uvolněním obvykle přichází i úleva. Té můžete docílit buďto u profesionálního maséra, nebo si můžete domů koupit speciální relaxační masážní křeslo. Tento druh výrobku dokáže spolehlivě nahradit profesionální masáž, kvůli které nebudete muset chodit nikam daleko, ale dopřejete si ji v klidu doma. Masážní relaxační křeslo dokáže uvolnit nejen ztuhlé svalové spasmy. Působí pozitivně i na psychiku. Musíte si však vybrat správný model.

Vybírejte podle funkcí

Asi nikoho nepřekvapí, že masážní křesla se prodávají ve více verzích. Jednotlivé modely se od sebe neodlišují pouze designem, respektive velikostí, ale také množstvím funkcí. Ty nejlepší dokáží poskytnout svým majitelům skutečně maximální možnou péči. Některá křesla dokonce disponují i funkcí vyhřívání nohou. Připravte se ovšem na to, že za každou funkci navíc si připlatíte. Chcete-li tedy jen něco, co vám rozmasíruje hřbet, bohatě vám bude stačit sáhnout po základní verzi.

Musíte mít dostatečné množství místa

Masážní křesla jsou bezpochyby skvělým vynálezem, jenž se dnes dá koupit za relativně slušné peníze, avšak nejde o nic extra kompaktního. Takovýto doplněk dokáže zabrat v domácnosti skutečně dost místa. Bydlíte-li v malé garsonce, budete muset zvážit, zdali je pro vás důležitější možnost nechat si kdykoliv budete doma rozmasírovat záda, či obytný prostor, jehož je hlavně v menších bytech skutečně poskrovnu.

Publikováno: 29. 01. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lucie Vrána