Hledáte oddych a relaxaci mimo ruch města?

Život ve městě je krásný, plný různorodých aktivit, neustálého ruchu, spousty vjemů a živelnosti. Mnoho z nás tento styl existence miluje a za nic by neměnili, přesto občas potřebujeme zpomalit, nadýchat se čerstvého vzduchu, uklidnit smysly a prostě si jen tak odpočinout. Hledáte-li místo, kde byste mohli ten velkoměstský ruch na chvilku nechat za sebou a v klidu se soustředit sami na sebe, luxusní zámecký hotel Chateau Herálec je na to ideální.

Proč právě Chateau Herálec?

Nikde jinde se nenabírá nová síla a energie tak dobře jako v přírodě. Vysočina je jedním z nejzelenějších míst naší republiky a má navíc skvělou polohu v pomyslném srdci země. Zvlněná krajina je zde plná svěžích lesů a posypaná skalními útvary podivuhodných tvarů. Právě tady uprostřed přírody najdete jeden z nejlepších zámeckých hotelů na světě Chateau Herálec.

Toužíte-li po klidném odpočinku a nemáte chuť na dlouhé turistické trasy, můžete se naladit na přírodu i ve starém anglickém parku, který zámek obklopuje a přímo vybízí k poklidným procházkám, meditaci pod vzrostlými starými stromy či pikniku v trávě. Ubytování na zámku má právě tu výhodu, že v průběhu pobytu nemusíte za zelení a přírodou nikam daleko, stačí se po snídani vydat ven z hotelové recepce a cítit ji všude kolem.

Z lesa rovnou na wellness

Hotel získal jako první v Česku licenci na provozování Spa L’OCCITANE. To znamená, že si z tohoto Spa odnesete stejné zážitky jako z originálního Spa L’Occitane v domovském 5hvězdičkovém hotelu Couvent des Minimes ve francouzském Provence.

Wellness se nachází v historických prostorách stovky let starého zámku, je velmi vkusné a díky promyšlené rekonstrukci se zde podařilo právě tu téměř tajemnou a pohádkovou atmosféru spojit s moderní elegancí a vkusností. Hladina zámeckého bazénu se třpytí pod klenbami bývalé maštale z 12. století, vířivka se nachází v zámecké věži a ze silenciária budete koukat na vzrostlé stromy a park.

Z wellness na večeři

Hosté se sem ale vrací také kvůli skvělé zámecké restauraci. Menu zde vzniká pod vedením skvělého a nápaditého šéfkuchaře Michaela Zapalače vždy v souladu s aktuálními ročními obdobími. Na prvním místě jde zde totiž kvalita surovin, ale také jejich lokálnost. Dokonalý je také výběr vín či skvělé snídaně, které si můžete vychutnávat ráno před procházkou.

Skrýt se před vším ruchem a vjemy můžete také přímo do zámeckých pokojů a apartmánů, které mají štědrou rozlohu typickou pro zámecké komnaty. Pohodlné a velké postele přímo vybízí k odpočinku a rozjímání při pohledu na díla velkých českých mistrů, které pokoje zdobí.  

Publikováno: 29. 09. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Kateřina Štěpánková