Nebojte se sucha nic! Zahrada pokvete, jen nepodcenit přípravy!

Už máte v retenčních nádržích, jezírcích, sudech či bazénech nachytanou vodu? Nebojte, ostatní také ne a než se přivalí ta nejhorší horka, slibují meteorologové nějaké ty deštíky. Jak se ale ještě můžete připravit na sucha, aby to pro vás byla procházka růžovým sadem? Možná právě u vás doslova. Máme pár tipů, jak se vybavit, aby horka nevysávala vaši zahradu, ale ani vás a vaši energii.

Podpořte své rostliny ještě dříve, než se horka dostaví. Stále ještě můžete své rostliny a stromy obohatit o nějaká hnojiva či stimulanty. Rostliny, stromy i trávníky si tak mohou ještě načerpat nějaké živiny, protáhnout kořínky a stát se odolnějšími, a to nejen proti suchu, ale i nějakým škůdcům. Nošení těžkých konví už není v kurzu, takže jasným řešením pro zalévání je čerpadlo v kombinaci s hadicí a kropítkem. Dostanete se všude a pokud sáhnete po čerpadlu bateriovém, tak budete moci čerpat vodu volně bez kabelů a i na místech, kam elektrická přípojka nedosáhne.

Vodu na všechna potřebná místa na zahradě rozvedete pomocí bateriového sudového čerpadla Kärcher BP 2.000-18 Barrel. Sud s vodou můžete mít klidně umístěn v místech bez elektřiny, protože tohle nové čerpadlo je poháněno 18 V Li-Ion baterií kompatibilní s 18 V Kärcher platformou, a není tudíž závislé na přívodu el. proudu. Při větší spotřebě vody pak jen jednoduše čerpadlo přendáte do dalšího sudu či nádrže a je vyřešeno. Průtok činní 2000 l za hodinu. Přímo na čerpadlo pak můžete napojit hadici s postřikovačem a pohodlně zavlažovat.

Sudové čerpadlo lze umístit do jakéhokoli sudu, barelu nebo nadzemní nádrže díky jeho úzkému tělu a flexibilnímu uchycení. Navíc je zařízení opravdu lehké, takže je ideální i pro převoz na chalupu či častou manipulaci. Pod průhledným krytem lze průběžně kontrolovat zbývající čas výdrže baterie. Jelikož dešťovka není vždy čirá, ale mohou do ní napadat nečistoty jako je mech, listí či řasy. Proto je čerpadlo vybaveno integrovaným předfiltrem zabraňujícím ucpání. Čerpadlo je navíc vybavenou i nadproudovou ochranou, takže při zablokování je chráněno proti poškození. A jeho baterii můžete využít do dalších 13 pomocníků Kärcher.

www.karcher.czwww.svetcisteni.cz

Publikováno: 13. 07. 2022

Kategorie: Zahradní náčiní a technika

Autor: Lucie Vrána